Культурний маршрут (19-26 травня)

Щотижня ART UKRAINE складає добірку найцікавіших культурних подій, які або нещодавно розпочалися, або ще тільки на часі. Цього тижня на відвідувачів чекає одразу кілька проектів, присвячених подіям, що відбуваються в Україні.

 

21 травня в арт-центрі Я Галерея (Дніпропетровськ) відбудеться лекція Олександра Фельдмана «Аналіз зображення» - про шлях у мистецтво фотографії через її унікальний метод, а також вміння аналізувати зображення.

 

Олександр Фельдман, 1978, ручний друк

 

Наступного дня, 22 травня, у Dymchuk Gallery відкриється проект двох сучасних українських художників: Іллі Ісупова та Ігоря Гусєва. «Ніколи не вважали себе революційними художниками. Але довелося жити у часи змін. Залишитися байдужими не змогли» — такий тизер до своєї виставки пропонують митці. Цього разу експозиція складатиметься з живопису та інсталяцій, на які художників надихнули нещодавні події в Україні. 

 


Ігор Гусєв. Лицарі революції 4. 2014

 

Цього ж дня у Малій галереї Мистецького Арсеналу в рамках виставки групи «Йод» відбудеться концерт київського гурту Black Maloka, що поєднує легкі форматні гармонії з жорсткою протестною лірикою, характерною для британської незалежної сцени сімдесятих років ХХ століття. 

 

Серед проектів, які нещодавно відкрили свої двері перед відвідувачами:

 

Персональна виставка Володимира Кузнецова «Мовчання зірок» у галереї «Лавра». Цей проект, у рамках котрого представлено ​​настінний живопис художника, відео-арт та інші роботи, було створено під впливом Майдану. 

 

Артем Волокітін. Незворотна краса - I. 2014. Із серії «Три, два, один!». Створено за підтримки PinchukArtCentre. Фотограф: Сергій Іллін

 

Групова виставка Микити Кадана, Жанни Кадирової та Артема Волокітіна «Страх та надія». Цей проект також перегукується із нещодавніми подіями в державі, адже він є реакцією  митців на нову соціально-політичну ситуацію в Україні.

 

Микита Кадан. Без назви. 2013-2014. Фотограф: Сергій Іллін

 

«Виставка «Страх та надія» демонструє, що митці відчували гостру потребу відреагувати на драматичні події, що змінили Україну. І ця потреба набула форми у цій експозиції. Своїми роботами художникам вдалося створити простір - платформу для роздумів і дискусій про майбутнє України, а також зафіксувати в пам'яті все те, що сталося за останні кілька місяців,» — каже куратор виставки Бйорн Гельдхоф. 

 

Жанна Кадирова. Натовп. 2012-2013. Інсталяція: скло, колажі з газет, створено у співпраці з PinchukArtCentre. Фотограф: Сергій Іллін