Культурний маршрут (23-29.11)

Цього тижня в КУЛЬТУРНОМУ МАРШРУТІ на вас чекають благодійні проекти – історичні екскурсії найбільшим музейним комплексом Києва та виставка українського патріотичного плакату. Також у столиці України покажуть себе 10 найкращих молодих художників. Зрештою, за ці сім днів дадуть про себе знати арт-середовища Луцька та Чернівців.

 

Із 24 листопада до 6 грудня в Мистецькому Арсеналі розпочинаються історичні екскурсії. На них можна буде потрапити у невідомі місця комплексу та його прилеглі території. Проект має благодійний характер – зібрані з нього кошти підуть на розвиток закладу.

 


 

Так само 24 листопада у Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ; вул. Антоновича/Горького, 102-104) розпочнеться виставка «Український патріотичний плакат». До неї увійшли найкращі твори з однойменного конкурсу, проведеного центром спільно з організацією «Український культурний фронт». В останній день проекту, 4 грудня, відбудеться благодійний аукціон.

 

 

24 листопада о 16:00 у Центрі сучасного мистецтва Івано-Франківська (вул. Шевченка, 1) розпочинається виставка графіки Мирослава Король. У проекті митець зображує світ маленької людини та дошукується істин її буття.

 


 

25 листопада конкурс «МУХі» завітає до Інституту проблем сучасного мистецтва (м. Київ; вул. Щорса, 18д). Адже саме там відбудеться виставка фіналістів цьогорічного конкурсу молодих художників, ініційована куратором Мариною Щербенко. До шорт-листу «МУХі»-2015 увійшли 10 митців.

 


 

«Пункт призначення» – нова виставка Сергія Дегтярьова, яка розпочнеться 25 листопада у київській Я Галерея (вул. Хорива, 49б). У творах художника відображено образ «життя як дороги». Проект можна відвідати до 21 грудня.

 

Робота Сергія Дегтярьова

 

Ще один мистецький захід середи – виставка модерністів Луцька у галереї «Арт-кафедра» (вул. Карбищева, 1). До неї увійшли роботи Андрія Русановича, Катерини Ганейчук і Костянтина Борисюка. Відкриття проекту – 25 листопада о 17:00.

 

25 та 26 листопада в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) можна буде потрапити в аудіовізуальний простір митця Євгена Ващенка. Виставка є інтерактивною і «реагуватиме» на дії відвідувачів.

 

Ілюстарція до проекту

 

26 листопада о 18:00 у Чернівцях відбудеться відкриття виставки фотохудожників місцевої «Групи чотирьох». До експозиції увійшли твори Бориса Савельєва, В’ячеслава Тарновецького, Сергія Лопатюка та Олександра Слюсарева. Вона відбудеться в чернівецькій галереї Sweet АРТ-Знання (вул. Штейнбарга, 23).

 

Робота Сергія Лопатюка

 

26 листопада Баварський дім в Одесі презентує проект «Розвідка простору» – цикл лекцій про міську культуру від експертів із Німеччини. О 19:00 молодий архітектор Юліан Брайнерсдофер прочитає першу лекцію з циклу на тему «Фарби міста та його територія».

 

 

Мисткиня, член Національної спілки художників України Гелена Павленко відкриває персональну виставку 26 листопада у Центральному будинку художника НСХУ (м. Київ; вул. Артема, 1-5). До її проекту «Моя Україна» увійшли 40 живописних творів, написаних під час трагічних подій на Майдані. Експозиція триватиме до 6 грудня.

 


 

27-29 листопада в кінотеатрі «Інотеатр» на Одеській кіностудії відбудеться фестиваль найцікавіших та маловідомих авторських фільмів сучасного національного кінематографу – «МИ Є». В програмі фестивалю заплановані покази фільмів шести молодих українських режисерів – Катерини Горностай, Марини Степанської, Станіслава Битюцького, Юрія Грицини, El Parvulesco, Дениса Фурдіна. Всі заходи фестивалю відбудуться за адерсою: м. Одеса; Французький бульвар, 33.

 

 

З 23 до 27 листопада у творчому просторі  Port Hub діє виставка Євгена Самборського – «Етюди з натури». Експозицію відкрито в рамках презентації нового проекту, ініційованого агенством Art Management спільно з Віктором Гордієвим - Студія для молодих  художників. Виставка включає скульптури, живописні роботи і відео автора, створені під час перебування Євгена Самборського у творчому просторі Port Hub.

 

Твір Євгена Самборського

 

«Колекція. Перший крок» – новий проект галереї «Artsvit» (м. Дніпропетровськ; вул. Артема, 4а), що стартує 27 листопада о 19:00. Виставка продемонструє графіку 1950-1980-х років із колекції арт-простору.