Мистецький Арсенал привідкриє історичні лаштунки

Мистецький Арсенал оголошує про початок історичних екскурсій. На них можна буде дізнатися про минуле, сьогодення та майбутнє художньо-культурного та музейного комплексу.

 

Мистецький Арсенал

 

Під час екскурсій, які відбуватимуться щоденно з 24 листопада до 6 грудня, всі охочі матимуть змогу дізнатися цікаві факти з історії Старого Арсеналу й оповите легендами давнє минуле будівлі та місцевості навколо неї. В рамках екскурсійного маршруту «Мистецький Арсенал. За лаштунками. Історія. Сьогодення. Майбутнє» відвідувачі матимуть змогу побачити атріум ‒ місце, де в XV-на початку XVI століття було зведено Печерський Вознесенський дівочий монастир, ігуменею якого протягом 25 років була Марія Магдалена, матір Івана Мазепи. Саме там розташовувався Вознесенській Некрополь з похованнями 276 монахинь, дітей та священнослужителів. За однією з гіпотез, саме тут, під стінами Вознесенського монастиря, й була похована Марія Мазепа. Під час екскурсії її учасники дізнаються найцікавіші документальні факти про створення будівлі,  матимуть можливість піднятися на вали частини Старої Печерської цитаделі, закладеної Іваном Мазепою, спуститися в історичні підвали Старого Арсеналу, де колись зберігався порох і військовий реманент, побувати на панорамному оглядовому майданчику третього поверху з краєвидами Дніпра, Києво-Печерської Лаври та частини Печерських пагорбів.

 

Генеральний директор НКММК «Мистецький Арсенал» Наталія Заболотна – про проект:

 

«Мистецький Арсенал від початку свого існування у статусі музейного комплексу мав стати титульним музеєм України, маяком на культурній мапі світу – як Метрополітен у Нью-Йорку, Лувр у Парижі чи Прадо в Мадриді. Проте вже декілька років держава не виділяє кошти на його розбудову. Нині Арсенал відчуває реальну загрозу руйнування. Фундаменти 230-річної будівлі 10 років поспіль стоять оголеними, історичні підвали замокають, зводяться нанівець попередні роботи з реконструкції та реставрації будівлі. Пам'ятка з майже трьохсотлітньою історією може зруйнуватися у XXI столітті. Тож допоки культурні потреби суспільства не є пріоритетами влади, закликаємо усіх небайдужих громадян відчути свою співпричетність до майбуття країни, до тих об’єктів, які здатні створювати репутацію країни й бути предметом національної гордості  для наступних поколінь. Ставайте меценатами одного з найвагоміших культурних осередків країни, долучайтеся до Клубу Друзів Мистецького Арсеналу! За ці п’ять років наша команда своєю працею створила справжній «музей у свідомості», який відвідало понад 2,5 мільйонів шанувальників мистецтва. Підтримайте свій улюблений музей! Створимо Арсенал разом!».

 

У рамках проекту щоденно з 12:00 відбуватиметься одна екскурсія. Вартість екскурсії – 250 грн. Проект «Мистецький Арсенал за лаштунками. Історія. Сьогодення. Майбутнє» є благодійним – всі виручені кошти з нього підуть на розвиток комплексу