Культурний маршрут (24-30 березня)

Головним завданням щотижневих матеріалів рубрики Культурний маршрут є інформування читачів про найцікавіші культурні, та в першу чергу мистецькі події, які мають відбутися протягом тижня. У традиційній добірці ART UKRAINE цього разу – низка культурних подій найрізноманітнішого характеру: від київських кінофестивалів до одеських виставок стріт-арту.  

 

З експозиції «Української лінії модерну»


Почати цей Культурний маршрут варто із виставки, яка протягом тривалого часу була у буквальному значенні на лінії вогню - з «Української лінії модерну», на яку працівники Нацмузею тепер пропонують подивитися під іншим кутом. Побачити проект можна буде до 27 квітня у Національному художньому музеї України.

 

 

 

Ще минулого тижня у Dymchuk Gallery відкрилася персональна виставка Кирила Головченка «Nonsynchronism», на якій представлено  дві серії: «7 -й кілометр» і «Качалка», зняті відповідно в Одесі та в Києві. Назва проекту апелює до так званої теорії соціальної неодночасності Е. Блоха. Фотограф знаходить в Україні місця, де люди живуть неодночасно з рештою світу, немов в іншому вимірі.

 

 

Олександр Король. Проект «передВідродження»

 

Серед інших цікавих проектів, що відкрилися минулого тижня, – виставка молодого харківського художника Олександра Короля «передВідродження». До експозиції увійшли інсталяція, відео-арт та фото.


 

Не можна не згадати про міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, що днями розпочався у Києві. Представлені фільми змагатимуться у трьох конкурсах - DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО. Цього року серед конкурсантів є чимало переможців таких кінофестивалів, як Sundance, IDFA, Berlinale, Hot Docs. Фестиваль триватиме до 28 березня.
Серед мистецьких подій, які лише на часі: кілька персональних проектів у Києві, а також виставка стріт-арту в Одесі.
Матвій Вайсберг. Проект «Горизонт подій»

26 березня у галереї сучасного мистецтва «Триптих АРТ» відкриється персональна виставка живопису  Матвія Вайсберга «Горизонт подій».

27 березня о 17:00 у Музеї сучасного мистецтва Одеси відкриється виставка «Декор відчуження», на якій експонуватиметься документація одеського графіті останніх років. Проект створено в рамках програми з вивчення стріт-арту. А вже 29 березня о 18:00 в галереї «Артерія» (при МСМО) відбудеться презентація експериментального проекту «Sweden-Ukraine connection_Finsta&R37», в якому беруть участь два яскравих представника світу графіті зі Стокгольма - Фінста (Finsta) та Одеси - РШР37 (R37).

 

 

 

Ярослав Деркач. Проект DOGMA

 

З 28 березня у галереї сучасного мистецтва «ЦЕХ» відбудеться виставка луганського художника Ярослава Деркача DOGMA. У рамках проекту буде представлено 4 металевих арт-об'єкта. За словами художника, проект DOGMA «про речі важливі й цінні у будь-яких умовах та обставинах: про жадобу влади й сексу, яка закладена в підсвідомості».