Культурний маршрут (25-31 травня)

Заходи цього тижня будуть присвячені вшануванню пам’яті вітчизняних митців, а саме – андерграундного художника радянської доби та українсько-американського графіка. В «Мистецькій збірці» та арт-просторі G13 стартують виставки про мистецтво та війну. Тим часом в музеї історії України покажуть відреставровані культурні пам’ятки, а School Of Visual Communication розпочне безкоштовний лекторій із сучасного мистецтва.

 

Василь Рябченко. «Кіпр. Точний пейзаж» (з проекту «MAKE ART, NOT WAR»)

 

Muternal Beauty – виставка про співвідношення краси та мутації від арт-групи DIS/ORDER в арт-просторі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31; 2-й поверх). Проект приурочено до фестивалю електронної музики STRICHKA. З 25 до 28 травня з 16:00 до 21:00 вхід на виставку – вільний.

 

Ілюстрацію надано організаторами проекту

 

Цього тижня School of visual communication спільно з арт-простором Mezzanine розпочинає серію відкритих безкоштовних лекцій про сучасне мистецтво. 26 травня о 19:30 медіатеоретик Яніна Пруденко прочитає лекцію «Людина з третім вухом. Мімезис в епоху високих технологій», в якій розповість про те, яким чином нові медіа впливають на розвиток візуального мистецтва та його сприйняття. Всі заходи лекторію пройдуть в арт-просторі Mezzanine (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31; 3-й поверх).

 


 

У середу, 27 травня, о 19:00, в галереї «Совіарт» розпочнеться виставка «Фріпулья». В проекті продемонструють роботи одного з найяскравіших представників українського андерграундного мистецтва радянських часів – філософа та художника Федора «Феодосія» Тетянича. Відвідати її можна за адресою: м. Київ; Андріївський спуск, 22А.

 

Федір Тетянич. Композиція «Три козаки»

 

Також 27 травня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 10) розпочинається третій фестиваль «Арсенал Ідей» – міждисциплінарний інтерактивний освітній проект для дітей та підлітків. Цьогоріч на фестивалі функціонуватиме мистецький простір, а також окремий простір музеїв, що презентує освітні програми 27 українських музейних закладів за сприяння Українського центру розвитку музейної справи. Гасло «Арсеналу Ідей»–2015: «ЗМІНИМО СВІТ!».

 


 

Виставка «MAKE ART, NOT WAR» представить 25 робіт українських художників, створених під час арт-туру на острів Кіпр.  Учасниками проекту стали Микола Маценко, Михайло Дяек, Степан Рябченко, Віктор Дейсун, Анна Валієва, Василь Рябченко та Олена Рижих. Його відкриття відбудеться 28 травня о 19:00 у галереї «Мистецька збірка» (м. Київ; вул. Терещенківська, 13). А 29 травня о 18:00 у просторі Fedoriv Hub (м. Київ; вул. Велика Васильківська, 5) пройде презентація каталогу і документального фільму про проект.

 

Робота Миколи Маценка 

 

Так само в четвер, 28 травня, о 19:00 в арт-просторі G13 (м. Київ; Балтійський провулок, 23) відбудеться відкриття виставки «Вони гинуть, а я залишаюсь жити» («Они погибают, а я остаюсь жить»). В світлі останніх подій в Україні її присвячено «образу беззахисного солдата, життя якого принесли в жертву абстрактній ідеї». До проекту увійшли роботи Олександра Бренера, Наталії Гончарової, Андрія Чепурко та Андрія Сігунцова.

 

Робота Наталії Гончарової

 

«Повернені до життя» – нова виставка у Національному музеї історії України (м. Київ; вул. Володимирська, 2), відкриття якої відбудеться 28 травня о 15:00. До неї увійшли близько 60 експонатів, відреставрованих за останні роки майстрами НМІУ та його філії – Музею історичних коштовностей України.

 


 

29 травня нова київська галерея  «TAUVERS GALLERY INTERNATIONAL» (м. Київ; вул. Ольгинська, 6) запрошує на свою першу виставку – «Twentyfourteen». В неї увійшли роботи художниці Кетрін Тайлі з Великої Британії: чотири картини про найважливіші події 2014 року, а також стилізації української та голандської вишивки і твори з елементами оптичних ілюзій.

 

Кетрін Тайлі. «Україна»

 

Ще одна подія 29 травня – відкриття виставки до 100-річчя Якова Гніздовського в Національному художному музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6). У неї увійшли роботи одного з найвідоміших у світі графіків, який народився в Україні, але визнання здобув у США. Проект виставлятиметься до 5 липня за сприяння Міністерства культури України та Посольства США в Україні.

 

Листівка Якова Гніздовського

 

Завершити «Культурний маршрут» цього тижня радимо новою виставкою в PinchukArtCentre, яка розпочнеться 30 травня. Проект «На межі. Українське мистецтво 1985-2004» досліджує рушійні сили соціально і політично ангажованого мистецтва, починаючи з періоду, що передує «перебудові». Його учасники: Сергій Братков, Леонід Войцехов, Олег Голосій, Юрій Лейдерман, Павло Маков, Борис Михайлов, Нацпром, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Юрій Рупін, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Георгій Сенченко, Олег Тістол, Фонд Мазоха, Василь Цаголов, Ілля Чичкан та Оксана Чепелик.