Українське мистецтво «на межі» 1985-2004 рр.

Із 30 травня у PinchukArtCentre (м. Київ; вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, блок А) стартує виставка «На межі. Українське мистецтво 1985-2004», що фокусується на  розвитку сучасного українського мистецтва з 1980-тих до Помаранчевої революції 2004 року.

 

Олександр Ройтбурд. «Я цього всього не запам’ятаю» (1988, полотно, олія, 198 x 144 см)

 

Проект досліджує рушійні сили соціально і політично ангажованого мистецтва, починаючи з періоду, що передує «перебудові». В рамках виставки будуть представлені понад 40 робіт видатних українських художників, чиї мистецькі практики формувалися в часи розпаду СРСР та перші роки незалежності України.

 

Арсен Савадов. «Донбас-Шоколад» (1997, серія фотографій, розміри варіюються)

 

На виставці будуть представлені роботи таких художників, як Сергій Братков, Леонід Войцехов, Олег Голосій, Юрій Лейдерман, Павло Маков, Борис Михайлов, Нацпром, Влада Ралко, Олександр Ройтбурд, Юрій Рупін, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Георгій Сенченко, Олег Тістол, Фонд Мазоха, Василь Цаголов, Ілля Чичкан та Оксана Чепелик.

 

Влада Ралко. «Китайський еротичний щоденник» (2002, аркуші А4, акварель і кулькова ручка на папері)


Проект побудовано навколо трьох основних тем: «перебудова», «пошук ідентичності» (як персональної, так і національної) і «втрата моральних орієнтирів», що знаходить своє відображення у представлених творах. Виставка є спробою сформулювати альтернативний погляд на розвиток українського мистецтва у період з 1985 по 2004 роки. Відмовляючись від формального поділу на школи та використання усталених дефініцій, таких як, наприклад, «Нова хвиля», «Харківська школа фотографії» та «Одеський концептуалізм», виставка натомість пропонує поглянути на мистецтво того часу, що було об’єднане спільною рушійною силою, та відображало країну і суспільство у стані змін.

 
Куратор виставки – Бйорн Гельдхоф, заступник арт-директора PinchukArtCentre; співкуратор – Тетяна Кочубінська, молодший куратор арт-центру.

 

 

Виставка «На межі…» триватиме до 4 жовтня.