Культурний маршрут (3-25 січня)

Після зимових свят ART UKRAINE знову поведе вас «Культурним маршрутом». У новому випуску рубрики згадуємо про вартісні події, що відбулися за час канікул і тривають досі, а також анонсуємо нові мистецькі акції на цей тиждень.

 

3 січня у львівській галереї «Дзиґа» розпочалася інсталяція проекту «Календар/Повний цикл праці» митця Сергія Радкевича. Кожен з 364 днів «Календаря» Радкевича – зображення лику святого на аркуші формату А5. Таким чином художник демонструє «інструмент праці над собою». Виставка триватиме до 23 січня.

 

 

З 14 січня до 9 лютого в Я Галереї експонується проект Андрія Хіра «Забобони». Автор обрав найцікавіші вислови з праць українських фольклористів початку ХХ століття та «вмонтував» їх у власні полотна, аби простежити трансформацію міфологічного світогляду українців Карпат у сучасній свідомості.

 

 

Також 14 січня в арт-центрі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) відбулася прем’єра виставки «Сьогодні ми не зустрінемось». Проект складається з робіт учасників Курсу сучасного мистецтва Школи візуальних комунікацій. Виставку можна буде відвідати до 25 січня з 16:00 до 20:00 в будні, а також з 18:00 до 23:00 у вихідні.

 

 

З 16 січня до 3 лютого в «Карась Галереї» (м. Київ; вул. Андріївський узвіз, 22а) інсталюється проект Андрія Бабчинського «Дисоціація». Він показує «антагоністичні» і, здавалося б, непоєднувані роботи художника, які разом утворюють цілісний просторовий мульти-твір.

 

 

 

16 січня в Центрі Української Культури та Мистецтва (м. Київ, вул. Хорива, 19В) відкрилася благодійна виставка сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв). До експозиції увійшли близько 50 робіт у різноманітних техніках: від традиційної яєчної темпери до мозаїки та гарячої емалі. Куратор заходу Марія Павелко гарантує відвідувачам виставки «терапію вірою, красою та любов’ю», що допоможе пережити останні події в Україні. Виставка триватиме до 10 лютого.

 

 

17 січня арт-простір ІЗОЛЯЦІЯ відкрив двері для відвідувачів виставки «Ревізія». Вона продемонструє фото-триптих із уявною ревізією музейного простору і покаже межу між «ревізією та вандалізмом». У проект увійшли роботи Максима Вакульчика, Андрія Дурейка, Жанни Грак, Андрія Логинова та Максима Тимінько з колекцій «Ревізія І–ІІ» (2005) та «Ревізія. Акт ІІ» (2007). Побачити «Ревізію» можна до 5 лютого.

 

 

Арт Хаус Музичі та інді-видавництво NIICE Publishing запрошують на виставку про неформальне мистецтво Західної України, що проходить з 18 січня в селі Музичі (Київська область). Проект отримав назву «Якщо самі лише мухи бачили виставку, чи це означає, що вона відбулася?» та був реалізований за сприяння кураторів Марії Ланько та Лізавети Герман у рамках ініціативи «Відкритий архів».

 

 

 

21 січня о 18:00 Галерея сучасного мистецтва «Триптих AРТ» (Київ, вул. Десятинна, 13) у рамках співпраці з молодими художниками презентує проект Abstract Expressionism. Це виставка робіт митця Ніка Ейса (Nick Ace). Нік здобув художню освіту в Нью-Йорку та Парижі. Останній день експозиції – 3 лютого.

 

 

 

Фонд ІЗОЛЯЦІЯ представить каталог «Захоплення» 22 січня о 18:00 за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8. До видання увійшла серія творів сучасних художників у публічному просторі, яка була створена восени минулого року. Після презентації відбудеться дискусія на тему взаємодії сучасного мистецтва та публічного простору.

 

 

 

Спецфонд Національного художнього музею України 23 січня о 18:00 запрошує на презентацію відреставрованих картин 1937-1939 років. Серед них можна буде побачити твори Юрія Садиленка, Абрама Черкаського, Петра Кодьєва, Сергія Єржиківського, Євгенія Горбача.

 

 

 

24 січня о 18:00 Музей сучасного мистецтва «АРТЕРИЯ» (м. Одеса; вул. Белінського, 5) презентує персональний проект Дмитра Ерліха «Незручні положення» («Неловкие положения»). Роботи молодого одеського художника продемонструють «графічні та образотворчі експерименти над людським тілом, над поєднанням тваринного начала з духовним, реакцією людського тіла на зовнішні соціально-політичні та релігійні подразники».

 

Також нагадуємо, що до 24 січня роботу продовжує виставка проекту Богдана Томашевського «1+1+» в Shcherbenko Art Centre. Проект Томашевського – про всіх і про кожного, про людей і для людей, про особистість зі своєю унікальністю, власною думкою, волею, почуттями. «1+1+» відбувається за сприяння благодійного фонду Firtash Foundation.

 

 

 

Останній день тижня, 25 січня, потішить столичних меломанів концертом італійського ансамблю La Dolce Maniera у кінотеатрі «Флоренція». «Новий італійський мадригал» – сукупність творів, написаних для колективу провідними італійськими композиторами. Це вже п’ятий концерт з циклу «Архітектура голосу», організований мистецькою агенцією «Ухо». Початок – о 19:00.

 

 

 

А PinchukArtCentre інформує, що роботу виставки номінантів на премію Future Generation Art продовжено до квітня 2015 року. Нагадаємо, що проект фокусується на творах молодих художників віком від 17 до 35 років. Цьогоріч до шорт-листу премії потрапили митці з Америки, Франції, Перу, Великобританії, Чилі, Мексики, Ізраїлю, Китаю, України та з інших країн світу.