Культурний маршрут (31.10-6.11)

Фільм про пропаганду і вуличне мистецтво, "земляні" картини австрійського художника та довгоочікувана презентація каталогу "СПЕЦФОНД" — про ці та інші події докладніше в Культурному маршруті!

 

1 листопада о 15.30 в Американському домі в Києві відбудуться дискусія та воркшоп за темою "Креативні культурні простори: музеї і спільноти" ("Creative Cultural Landscapes: Museums and Communities") за участі незалежного фахівця з музейної справи та міжнародного експерта з питань креативності Лінди Норріс. Говоритимуть про роль міста та музею у вихованні креативності, актуальні стратегії та позитивний досвід інших країн.

 

 

1 листопада о 18.00 в арт-просторі Unlimited Art Foundation пройде прев'ю-показ нового масштабного проекту харківського художника Сергія Якименка. У рамках показу буде представлено кілька дво- і триметрових живописних полотен, колекція колажів і картини-епізоди майбутньої великої комікс-історії. Виставка-прев'ю триватиме лише кілька днів. Проект відкриє виставковий сезон Unlimited Art Foundation 2017.

 

Твір Сергія Якименка

 

Також 1 листопада, о 19.00, в культурному просторі EDUCATORIUM відкриється персональна виставка Олени Пронькіної  "Про що ти думаєш?", яка є дослідженням внутрішнього світу людини та її складних зв’язків з реальністю. За допомогою особливого сюжетного наповнення та вигадливих образів авторка розповідає історію особистості, що перебуває у роздумах, у глибокому проживанні свого стану та спробі усвідомити себе в цьому світі. 

 

Твір Олени Пронькіної

 

2 листопада о 19.00 арт-простір Barvy презентує нову експозицію "ЖІНОЧИЙ АРТ-ПРОЕКТ", яка об'єднає роботи українських художниць нового покоління. Художниці, які долучилися до проекту, активно відвойовують своє місце в сучасному мистецтві, попри те, що "жіноче" мистецтво як таке є відносно молодим. Проект — це репрезентація нового погляду на жіноче тіло, погляду самої жінки. 

 

 

2 листопада о 19.30 у Mezzanine відбудеться допрем'єрний показ альманаху про вуличне мистецтво "Контури". Об'єднавши в собі історії з Києва, прифронтового Маріуполя та анексованого Криму, фільм Олега Чорного, Валерія Балаяна та Олексія Радинського піднімає питання революції, публічного простору, пропаганди через мистецтво і орієнтирів художника у воєнний час. 

 

 

3 листопада о 18.00 Національний художній музей України презентує мистецький календар "УКРАЇНСЬКЕ МИСТЕЦТВО: ВІД ДОБИ БРОНЗИ ДО СЬОГОДНІ" – своєрідну коротку історію українського мистецтва на кожен день. До видання (734 сторінки) увійшли знакові твори найвидатніших українських мисткинь й митців в Україні й поза її межами.

 

 

Австрійський культурний форум та Центр сучасного мистецтва "М17" запрошують на відкриття виставки "Чорнозем" австрійського митця Ніко Штурма, що відбудеться 3 листопада о 19.00. У своїх картинах митець не тільки метафорично передає колір та структуру землі, але й насправді, підсилюючи враження, сипле і жбурляє її на полотно, Земля стає для нього основою виставки і поверхнею картин.

 

 

3 листопада о 19.00 у вільному просторі MediaHub проходитиме дискусія "Ціна мистецтва". Українські та міжнародні спікери говоритимуть про роль сучасного мистецтва в суспільстві, сучасні тенденції та ціноутворення на світовому арт-ринку. Організатори: інтернет-видання In-Art та журнал Domus design. Вхід за реєстрацією.

 

 

Карась Галерея представляє нову виставку одного з найавторитетніших художників України Олександра Ройтбурда "Сад земних насолод". На виставці буде представлено 9 нових експресивних робіт автора, присвячених творчості Ієроніма Босха, одного з найзагадковіших художників суворого Північного Відродження. Відкриття виставки відбудеться о 19.00 у четвер, 3 листопада.

 

Фрагмент твору Олександра Ройтбурда

 

У п'ятницю, 4 листопада, о 18.00 у Музеї сучасного мистецтва Одеси відкриється виставка художника Олега Дімова "Парадний портрет". Тема проекту – самотність людини в сучасному світі. "Парадний портрет" – це "іронічний спосіб підкреслити статус і своєрідний апофеоз ізоляції. Це портрет особистості, яка возвеличує себе в цьому стані. Кітч розпорошеності. "Свято" самотності". (О.Дімов)

 

 

У п'ятницю, 4 листопада, о 18.00 у Національному художньому музеї України відбудеться презентація каталогу "СПЕЦФОНД 1937-1939 з колекції НХМУ", упорядником якого є Юлія Литвинець. Каталог став результатом тривалого дослідження так званого "забороненого мистецтва", яке в радянський час потрапляло до сформованого в 1937-1939 роках Спецфонду Музею.

 

 

4 листопада о 19:00 School of Visual Communication запрошує на лекцію художника Андрія Боярова "Львівська фотографія міжвоєнного періоду: периферія в світовому авангарді". На лекції ви почуєте про львівських фотографів і митців першої третини 20 століття, тісну взаємодію мистецтва і фотографії цього періоду, і про те, як локальні сучасні митці продовжують певні традиції передвоєнного авангарду.

 

 

Цього тижня Французький інститут в Україні презентує книгу Жерара де Кортанза "Фріда Кало. Безжальна врода" в українському перекладі Івана Рябчія. Фріда Кало – одна з головних персоналій мексиканської культури, символ бунтівного емансипованого жіночого мистецтва. Передмову написала Ірена Карпа. Приходьте на презентацію 4 листопада о 19.00.

 

 

5 листопада о 18.00 у креативному просторі ІЗОЛЯЦІЯ відкриється виставка робіт провідних сучасних митців Польщі та Нідерландів "5 робіт у контексті". Переносячи художні роботи з контексту, у якому вони були створені, митці досліджують проблеми актуальності та значення site-specific (локалізованих) практик сьогодні. У рамках відкриття Лариса Венедиктова виконає хореографічний перформанс "Хід конем" Ізи Тарасевич.