Культурний маршрут (6 - 12 жовтня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. На цьому тижні у Львові, Києві та Харкові відкриваються нові виставки, а у Дніпропетровську триває фестиваль присвячений темі аудіовізуального мистецтва та нових медіа в міському просторі. Також цього жовтневого тижня відбудуться культурно-освітні заходи та реалізуються благодійні проекти.


8 жовтня о 17 годині в Галереї сучасного мистецтва Українського Католицького Університету (УКУ) (Львів, вул. Козельницька, 2а) відбудеться відкриття проекту МОХ.

 

Проект є результатом спільної роботи арт-центру Я Галерея і галереї УКУ та пропонує цілісно поглянути на міський пейзаж. Прикладаючи термін біології до міського ландшафту, проект акцентує увагу на зворотній стороні міського лоску. Це покинуті й забуті будівлі, що також є частиною урбаністичного простору, який зазвичай ми не помічаємо. Проте без них наше бачення краси Міста є неповним.

 

Юрій Денисенков, ПАССАЖ, 2013, полотно, олія

 

Того ж дня (8 жовтня) о 19:00 в просторі Closer (Київ, вул. Нижньоюрківська, 31) пройде друга лекція в рамках лекторію про мистецтво ОБРАЗ, яку прочитає Олексій Малих. Темою лекції стане постать Андрія Рубльова, давньоруського художника-іконописця.

 

Як відомо, будь-яка культура — це набір обмежень. 14 століття для російського живопису — час жорсткого канону з одного боку і динамічного стрибка,  з іншого. Наявність чітких інструкцій, потужних іконографічних традицій протиставляється неймовірній образності, яка транслюється кожним ликом, кожним мазком і точно вивіреним відтінком. Опір середньовічної традиції свіжому потоку так званого Першого російського відродження дав багато приводів для роздумів наступним поколінням художників. Саме цю спадковість спробує встановити Олексій Малих на лекції: Феофан Грек - Андрій Рубльов - прерафаеліти - Казимир Малевич - Павло Філонов - Московський нонконформізм. 

 


9 жовтня в арт-центрі Я Галерея (Київ, вул. Хорива, 49Б) з 19:00 до 21:30 проходитиме відкриття виставки Олександра Короля «Мінотавр-квест», яке відбудеться за участі художника. Другий проект Олександра Короля в Я Галерея у Києві продовжує дослідження підсвідомих страхів середньостатистичного сучасника. А також бажань і їх трансформації на шляху до здійснення.

 

Замість художнього трактування міфу, автор вдається до його психологізації, яка втягує глядача у гру із самим собою. Однак, на відміну від «наївних» художників, до яких, за деякими ознаками, можна було б приписати й автора, Король в жодному разі не ставиться до цього серйозно. Навпаки, він грається із уявою глядача, демонструючи йому ефектні сцени психічних метаморфоз і пропонуючи самостійно обрати персонажів і «ходи» гри. Це стає тим більш очевидно, адже маніфестується художником у самій назві.

 

Олександр Король, MANAGER, 2013, полотно, акрил, спрей

 

10 жовтня о 18.30 відбудеться відкриття проекту «Війна / ВОНА» (Харків, Окружна дорога, 4а, ТРЦ Магелан/3 поверх), де будуть представлені роботи понад 40 українських художниць і письменниць. Ці роботи втілюють собою візуальну і текстову репрезентацію висловлювань, сконцентрованих навколо проблематики жіночого досвіду війни. Візуальна репрезентація має під собою широке поле можливостей, і захоплює емоційну сторону сприйняття людини, працюючи з афектами, відкриваючи можливість нескінченної множинності значень.  

 

У проекті «Війна / ВОНА» організатори ставлять питання про соціокультурне середовище і контекст, в якому можливе зародження насильницького конфлікту. Вони хочуть поставити питання справедливість війни, війни як «необхідного зла», за допомогою якого досягається мир.

 

На вихідних 11-12 жовтня в Києві письменниця і редакторка Esquire Ukraine Катерина Бабкіна проведе дводенний курс «Як писати». Реєстрація слухачів триває до 8 жовтня включно. Тривалість курсу — 12 годин.

 

Слухачі курсу дізнаються: як впізнати бажання своїх читачів, з чого починати роботу над текстом, де брати натхнення, що таке інтерпретація та адаптація тексту й як слід працювати із засобами художньої виразності. Наприкінці курсу кожен учасник гарантовано напише геніальне оповідання. Деталі за посиланням.

 

Також нагадуємо, що до 11 жовтня у Дніпропетровську триватиме фестиваль «Конструкція», який проходить під гаслом «Аудіовізуальне мистецтво та нові медіа в міському просторі». Проект звертається до фізичного та уявного образу міста Дніпропетровська, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного: простору, відповідальності, майбутнього.

 

Фестиваль поєднує теми містобудови та соціокультурного розвитку, ставить на меті пожвавлення діалогу навколо творчих потреб людини, яка живе  в умовах постіндустріального та пострадянського міста.

Програма фестивалю на тиждень за посиланням.

 

 

А у Мистецькому Арсеналі впродовж усього тижня триватиме благодійна акція «З теплом у серці», метою якої є збір нових теплих речей для військових, які несуть службу у зоні АТО та дітей, які перебувають на звільнених територіях Сходу України. Акція ініційована пані Мариною Порошенко і проходитиме в рамках проекту «Арсенад добрих справ».

 

Всі зібрані протягом акції речі будуть доправлені «теплим караваном» у зону АТО та стануть реальною допомогою військовим та родинам з постраждалих від бойових дій районів Донбасу у підготовці до зимових холодів. Список потрібних речей можна знайти тут.

 

 

Також до кінця цього тижня у Мистецькому Арсеналі проходитиме доброчинний проект «Мистецтво, що рятує». Виставка презентує твори сучасного українського мистецтва від провідних митців, які пожертвували їх для продажу. Кожна продана картина із виставки — це реальна адресна допомога конкретному бійцю, яка надійде на його особистий рахунок, спеціально відкритий в «Ощадбанку». 

 

В експозиції будуть представлені фотографії та інформація про поранених військових, які перебувають на лікуванні у ГВМКЦ «Головний військовий клінічний госпіталь» та потребують негайної допомоги громади. Автор фото — Олександр Чекменьов.