Культурний маршрут (6-12 квітня)

Цього тижня в «Культурному маршруті» можна подивитися і на портрети козацьких гетьманів, і на digital art між Києвом і Харковом. А окрім того – звернутися до краси, погортати «Журнал “Польща”» та не забути про особливих дітей на фотознімках.

 

7 квітня о 19:00 у галереї «Мистецька збірка» (м. Київ; вул. Терещенківська, 13) відкриється виставка живопису Олени Рижих – «Побачення». Експозиція присвячена знайомству між чоловіком і жінкою, зустрічі з улюбленими містами, побаченню з власним минулим чи майбутнім і врешті з самим собою. На виставці представлені пейзажі улюблених реальних місць художниці, узагальнено-фантазійні образи і  хвилюючі картини на тему побачення біля моря. Вона триватиме до 26 квітня.

 


 

Наступного дня, 8 квітня, о 19:00, в Малій Галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) в режимі «real time» відбудеться медіа-перформанс Антона Лапова  та Максима Лосєва – «Glitch Stream v. 2». Він передбачає кодування зображення в звуковий сигнал та послідовну його передачу між двома дистанційними локаціями, де будуть перебувати учасники перформансу – Харковом та Києвом. Автори звертаються до медіа-архіву експедиції «Чорний Олімп», який є частиною виставки «Трудна земля», що експонується в галереї до 12 квітня.

 


 

Так само в середу, 8 квітня, з 19:00 до 21:30 на київській локації Я Галерея (вул. Хорива, 49Б) тривамтиме відкриття першої персональної виставки Микити Кадана. Проект «Журнал “Польща”» присвячено «зображенням периферії» та «периферійним зображенням», з яких автор збирає «поетичний архів». Виставка Кадана складається з ілюстрацій у радянських полемічних виданнях, спрямованих проти західного модерністського мистецтва, а також  із матеріалів справжного журналу «Польща», який видавався російською мовою у Польській Народній Республіці. Останній день виставки – 27 квітня.

 


 

«Звернення до краси» – новий проект німецького куратора Райнальда Шумахера, який зібрав найкращих молодих художників українського арт-простору. Він стартує 9 квітня о 18:30 у Галереї Лавра за адресою: м. Київ; вул. Лаврська, 1. Всі роботи присвячені красі як естетичній категорії та створені спеціально для виставки.

 


 

Набирає обертів виставка «Раритети козацької доби», що розпочалася 3 квітня за адресою: м. Київ; вул. Московська, 40б. В ній можна подивитися на понад 300 експонатів із приватної колекції Музею родини Шереметьєвих. А саме – на унікальні оригінали документів часів Запорозької Січі,  гетьманські печатки, клейноди й козацьку зброю та на портрети гетьманів і старшин. Виставка «Раритети козацької доби» триватиме до 4 вересня.

 

Також минулої п’ятниці, 3 квітня, в Тернопільській галереї «Бункермуз» відкрилася експозиція Григорія Лоїка – «АТО війна». У 18-ти творах в жанрі живопису та інсталяції терпнопільський митець демонструє власне осмислення подій на сході України. Відвідати виставку Лоїка можна до 16 квітня.

 


 

Із З квітня в столичному арт-центрі Closer (вул. Нижньоюрківська, 31) розпочався другий сезон лекторію «ОБРАЗ». Цього разу про художників розповідатимуть вітчизняні практики арт-сфери – куратори та культурні менеджери. Лекції відбуватимуться щосереди о 19:00 до 24 червня.

 


 

До 8 квітня триває фотовиставка «Аутизм. Погляд зсередини». У неї увійшло 36 знімки чотирьох жінок-фотографів, на яких зображено особливих дітей. Не пропустіть!

 



А до 12 квітня ви ще встигнете відвідати виставку «ДАРАБ» в арт-центрі Closer. Це спільний проект Емми та Руслана Тремби, в якому художники з Ужгороду переосмислюють поняття власності землі.