Glitch Stream v. 2

8 квітня о 19:00 у Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) в режимі «real time» відбудеться медіа-перформанс Антона Лапова  та Максима Лосєва – «Glitch Stream v. 2». Автори звертаються до медіа-архіву експедиції «Чорний Олімп», який є частиною виставки «Трудна земля», що експонується в галереї до 12 квітня.

 

 

Основним художнім матеріалом «Glitch Stream v. 2» слугує серія фотографій інфрачервоного спектру, зроблена Максимом Лосєвим в околицях терикону поблизу міста Краснодон (Луганська область). Медіа-перформанс здійснюється у форматі багаторазової пересилки фотографій за допомогою аналогових та цифрових засобів зв'язку. Даний  процес передбачає кодування зображення в звуковий сигнал (технологія slow scan TV) та послідовну його передачу між двома дистанційними локаціями, де будуть перебувати учасники перформансу – Харковом та Києвом.

 

 

Проходячи крізь спеціально створену трансляційну мережу, початкове зображення деформується, поступаючись місцем технічним викривленням та шумам. В цьому автори вбачають своєрідне художнє вираження процесу трансформації даних досвіду під дією обставин часу. Обрана стратегія естетичного вираження також апелює до можливостей здійснення комунікативної єдності в умовах постіндустріальної атомарності.

 

Нагадаємо, що перша версія перформансу «Glitch Stream» відбулася за участі Антона Лапова та Юлі Бугаєвої в рамках проекту Малої галереї Мистецького Арсеналу «Дресировані глітчі» (куратор – Яніна Пруденко) в формі аудіовізуальної імпровізації за допомогою довільної маніпуляції медіа-потоками, що передаються між двома віддаленими географічними пунктами (Київ-Варшава) та інтерактивної дистанційної інтерпретативної комунікації.

 

Технічний партнер заходу – DELL.