Культурний маршрут (6.09-10.09)

Цього тижня у Києві стартує міжнародний фестиваль сучасного мистецтва ГогольFest та відкриється виставка Алли Горської, корейський фотограф Сонгте Джонг презентує соціальний фотопроект у Дніпрі, а в Харкові відкриється незалежна Школи Архітектури. Більше про ці та інші цікаві події тижня — в Культурному маршруті!

 

6 вересня о 18.30 в Американському Домі в Києві (вул. Миколи Пимоненка, 6) відбудеться відкриття виставки “The Noise” Олесі Трофименко та Ярослава Коломійчука. Працюючи з елементами телевізійного шуму, художники викривають механізми впливів пропаганди і роблять видимим для глядача їхнє справжнє значення. Не забудьте паспорт або посвідчення водія. 

 


 

6 вересня о 18.30 в АРТпідвалі Харківської муніципальної галереї (вул. Чернишевська, 15) відкриється кураторський проект групи VIDSOTOK (Антон Ткаченко і Настя Хлестова) "Базові знання про світ (сучасного мистецтва)", присвячений складнощам у взаєминах молодих художників та інституцій, кураторів, грантодавців, глядачів. У експозиції буде представлено роботи художників з різних міст України.

 

 

6 вересня в галереї Артсвіт (м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4А) відбудуться фінальні покази учасників інтенсиву з перформативного мистецтва від польського художника Вальдемара Татарчука. Інтенсив відбувся в рамках освітньої платформи для молодих кураторів, відібраних за конкурсом з усієї України. Початок о 19.00.

 

 

Арт-центр Павла Гудімова Я Галерея (м. Київ, вул. Хорива, 49Б) запрошує на відкриття проекту фотографа Олександра Примака "Спосіб життя", що відбудеться у середу, 6 вересня, з 19.00 до 21.30. У рамках проекту митець хотів показати звичайні будні пересічних сільських мешканців, які вікують у такому особливому, але звичному для них оточенні. Детальніше 

 

 

З 7 вересня до 26 листопада у Центрі міської історії (м. Львів, вул. Академіка Богомольця, 6) триватиме виставка "(не)означені", яка поєднує рефлексії художника Нікіти Кадана, істориків та інших дослідників над темами складних питань минулого, насамперед пов'язаних зі злочинами нацизму та сталінізму, етнічних чисток та інших актів насилля в 30-40- роках ХХ століття.

 

 

Voloshyn Gallery (м. Київ, вул. Терещенківска, 13) представляє проект Анастасії Подерв'янської та Тетяни Русецької "New Icon". Експозиію складуть живописні й текстильні роботи та інтерактивна інсталяція, учасниками якої стануть самі відвідувачі. Це спроба сучасного візуального переосмислення традиційних іконописних сюжетів, емоційного перетворення та надання нового значення канонічним образам. Відкриття: 7 вересня о 19.00.

 

 

 

7‒17 вересня у Києві пройде ГогольFest — щорічний мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва. Це презентація кращих зразків сучасного українського та світового мистецтва, акумуляція потужних творчих та інтелектуальних ресурсів, формування творчого середовища світового рівня. У рамках фестивалю заплановано 300 подій від кращих митців з 20 країн: театр, балет, віжуал арт, виставки, перформанси і музика.

 

Vogue UA

 

В рамках ГогольFest‒2017 арт-група ТХТ представить аудіальний site-specific перформанс «Сміттєвий вітер». Він складатиметься з уривків зовнішніх вуличних шумів, упорядкованих в експериментальному дроновому мінімалістичному сеті у просторі кімнати №109 ArkSquot та візуальногое оформлення кімнати роботами, виконаними в унікальній техніці STP. Детальніше

 

Читати також: 

Візуальне мистецтво на GOGOLFEST‒2017

Школа сучасного мистецтва готує спецпроект для Гогольфесту

 

 

Виставкою Алли Горської відкриватиметься 7 вересня новий сезон у галереї «Дукат» (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б). Творчість Алли Горської, її громадська активність та яскрава особистість залишили помітний слід в історії української культури. Урамках виставки відбудеться низка подій, присвячених мисткині, серед них презентація першого альбому творів художниці. .Відкриття відбудеться 7 вересня о 19.00

 

 

З 7 вересня по 8 жовтня 2017 року Музей сучасного мистецтва України (м. Київ, вул. Кирилівська, 41) запрошує на виставку «Під абажуром». Проект музею  « Семейные ценности – Родинні зв’язки»  презентує творчий доробок  родини Рапопорт-Файнерман-Агамян. Поряд із відомими полотнами будуть представлені роботи, що експонуються  вперше.

 

 

8 вересня в Національному художньому музеї України худдожник Олександр Ройтбурд та письменник Олександр Топілов зійдуться в полемічному герці не на життя, а на істину, у тому чи є "Енеїда" Котляревського таки комічною трагічною. Розбороняти та натравлювати софістів буде модераторка Марія Целоєва. Реєстрація обв'язкова. Вартість квитків: 70 грн — дорослі (включно з оглядом виставки) та 30 грн — студенти, діти, пенсіонери.

 

Читати також: НХМУ представить візуальну історію «Енеїди» до Дня Незалежності

 

 

Корейський фотограф Сонгте Джонг (Sungtae Jung) здійснив подорож в Україну, аби побачити та почути нащадків депортації корейського народу. Запрошуємо на відкриття виставки “Life of Deportation and Settlement Koryo-saram: Етнічний Кореєць”, що відбудеться 8 вересня о 19.00 в галереї Артсвіт (Дніпро). Відкриття виставки відбудеться 8 вересня о 19.00. 9 вересня з 16.00 до 18.00 у галереї відбудеться artist talk автора проекту.

 

 

Центр візуальної культури (м. Київ, вул. Глибочицька, 44) запрошує на виставку “Сірий куб”, що відкриється у п’ятницю, 8 вересня, о 19:00, і триватиме до 8 жовтня. Виставка присвячена творчому осмисленню феномену корупції. У рамках проекту відбудеться серія заходів, присвячених економічній історії корупції в Україні, а також культурологічному аналізу антикорупційної політики і риторики у пострадянських країнах і не тільки.

 

 

8 вересня в культурному просторі Plivka у Києві (вул. Васильківська, 1) відбудеться показ запису перформансу «Prismes» Бенуа Лашамбра та публічна дискусія за темою. Бенуа Лашамбр — хореограф й перформер з Монреалю (Канада), володар низки нагород за експериментальні постанови, засновник хореографічної компанії Par B.L.eux та й просто один з найцікавіших сучасних хореографів Північної Америки. Початок о 19.30.

 

 

В рамках ГОГОЛЬFEST 2017 відкриється тимчасовий культурний простір, що діятиме для експозицій, перформансів, дискусій та презентацій мистецьких соціальних ініціатив. Портал розпочне свою роботу 6 вересня у Національному центрі Олександра Довженка (вул. Васільківська,1) із презентації масштабноїінтерактивної аудіо-візуальної інсталяції “Інтроструктура” художниці Анни Надуди запідтримки Щербенко Арт Центру.

 

 

9 вересня о 16.00 в культурному просторі Plivka розпочнеться презентація проекту Семенко100 – коробки із сотнею артбуків на вірші українського поета-панфутуриста Михайля Семенка. Презентація відбуватиметься посеред відеоінсталяції, де оживатимуть ілюстрації та герої. Під час презентації всі охочі матимуть можливість придбати номерний примірник або забронювати бажаний номер видання.

 

 

9 вересня у Харкові за адресою вулиця Конторська, 5, відбудеться відкриття Харківської Школи Архітектури — першого незалежного архітектурного ВНЗ, головна задача якого — навчити студентів реально змінювати світ. За словами фундаторів нової інституції, вони прагнуть створити нову архітектурну освіту, щоб вплинути на молоде покоління архітекторів і внести новий порядок денний для українських міст.