Культурний маршрут (8-14 червня)
Із 8 до 14 червня вітчизняні поціновувачі прекрасного зможуть зустрітися одразу з двома закордонними гостями – польським дизайнером і британським музейником. У Дніпропетровську розкажуть про американського відео-арт митця і чоловіка співачки Бйорк. У Києві – річниця столичної прописки культурного фонду з Донецька та виставка найкращих робіт престижного конкурсу фотожурналістів.
Андрій Єромоленко. «Шевченко» (з проекту «Just Art»)
9 червня в 19:00 в галереї Come In (м. Харків; вул. Данилевського, 26) виступить дизайнер із Варшави – Рене Важкевич. Він розповість про власне дослідження дизайну в Польщі, а також презентує найкращі творчі набутки своїх колег-співвітчизників. Вхід на лекцію – вільний.
Рене Важкевич
У цей же день, 9 червня, фонд ІЗОЛЯЦІЯ відзначить перший рік діяльності в Києві. У проекті «ДЕНЬ ІЗОЛЯЦІЇ» можна буде побачити ретроспективу виставки «Ізоляція 2.0: Перезавантаження», переглянути відеоінсталяції про історію фонду, а також послухати сучасних класичних музикантів – учасників ініціативи «ЗвукоІзоляція». Початок заходів – о 19:00 за адресою: м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8.
Книжковий ілюстратор Орест Заборський вдруге за чверть століття презентує власні роботи. Відкриття його персональної виставки відбудеться 9 червня о 16:00 в Універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка (м. Івано-Франківськ; вул. Чорновола, 22). В рамках проекту «Поетика ілюстрації» Заборський продемонструє власне оформлення літературних творів Л. Українки, Р. Джованьолі, Т. Шевченка, С. Єсеніна, У. Уітмена, Е. По, О’Генрі, В. Стефаника, Жозе де Марії Ередіа та інших. Останні день виставки – 3 липня.
У середу, 10 червня, в Щербенко Арт Центрі (м. Київ, вул. Михайлівська, 22В) відкриється «Тихий Проект» – персональна виставка української художниці Анни Миронової. У неї увійдуть роботи з однойменної серії малюнків, які об’єднує «абстрагування від зовнішнього і зайвого». Виставка Миронової триватиме до 10 липня.
Так само 10 червня о 19:00 арт-центр Я Галерея у Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17) запрошує на лекцію про творчість американського художника Метью Барні. Вона відбудеться в рамках серії «Основні постаті в мистецтві модернізму та постмодернізму», яку веде мистецтвознавець Олена Годенко-Наконечна. На лекцію про Метью Барні обов’язковий попередній запис за посиланням або за телефоном (056) 713 5 713.
Метью Барні. «Кремастер 3» (2002, кадр із відео)
«Сад. Трансформація» – ще одна виставка, що стартує 10 червня о 18:00 у київській галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1). До неї увійшли роботи молодої художниці Ольги Селищевої, які фіксують «останні хвилини мирного існування». Відвідати «Сад...» мисткині можна буде до 24 червня.
Ще один можливий пункт призначення «Культурного маршруту» цієї насиченої подіями середи – виставка учасників конкурсу фотожурналістів World Press Photo 15, що відкриється 10 червня в Національному музеї Тараса Шевченка. Виставку можна відвідати до 30 червня.
Фото Жерома Сессіні, яка визнано найкращим на World Press Photo 15 в номінцації Spot News («Актуальні новини»)
11 червня, у четвер, о 16:00 в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) розпочнеться лекція «Музеї та політика». Її автор – британський дослідник, керівник асоціації семи музеїв Ліверпуля Девід Флемінг. На зустрічі Флемінг доведе, що діяльність музейних існтитуцій слід сприймати в контексті політичного процесу країни. Потенційних учасників лекції організатори просять зареєсруватися за телефоном 278 7454 або на namumuseum@gmail.com.
Девід Флемінг
А тим, хто буде в Женеві з 11 червня до 12 вересня, радимо не пропустити благодійний проект «Just Art», що ознайомить європейців із творчістю художників України та Росії. Нашу країну у виставці представляють вісім художників: Олександр Ройтбурд, Оксана Мась, Роман Мінін, Матвій Вайсберг, Сергій Коляда, Андрій Єрмоленко, Геннадій Козуб та Юрій Соломко.
Юрій Соломко. «Мамай»
11 червня о 18:00 у Ботанічному саду ім. Фоміна (м. Київ) відкривається виставка «Ситуації» фотографа Ольги Малишенко. В своїх роботах вона фокусується на певних випадкових деталях міста, які зустрічаються нам чи не кожного дня. Проект триватиме до 26 червня.
Робота Ольги Малишенко
Нагадуємо, що цього тижня добігає до завершення виставки пам’яті Олега Голосія від його друзів-художників: Ігоря Коновалова, Анатолія Варварова, Едуарда Потапенкова та Володимира Падуна. Проект «Траекторія зближення», присвячений видатному українському митцю 80-90 років ХХ ст., триває в Галереї РА (м. Київ; вул. Богдана Хмельницького, 32) до 10 червня.
Олег Голосий. «Психоделическая атака голубых кроликов»