«Тихий проект» Анни Миронової

10 червня в Щербенко Арт Центрі (м. Київ, вул. Михайлівська, 22В) відкриється персональна виставка «Тихий Проект» української художниці Анни Миронової. У проект увійдуть роботи з однойменної серії малюнків, які об’єднує «абстрагування від зовнішнього і зайвого».

 

Анна Миронова. «Тихий проект» (2015, папір, олівець, 100х100)

 

Мінімалістична експозиція розрахована на тривале перебування глядача в просторі арт-центру: роботи варто розглядати, налаштовуючись на споглядальний медитативний стан, не намагаючись шукати в них прихований сенс. Автор радить «просто розчинитися і плисти в ледве відмітних вібраціях тону, співпереживати та співвідчувати. Слідувати за чи бути поруч. Думати й згадувати своє».

 

У «Тихому Проекті» можна віднайти втілення концепції французького мислителя Жоржа Батая, який акцентує увагу на проблемі автора художнього твору, зверненого до кордонів можливості власного досвіду, до «неможливого», і, завдяки такому «неможливому досвіду» створює умови для виникнення «повідомлення».

 

Кожна з робіт – лист, написаний і відправлений самому собі, спроба вийти за межі власного повсякденного досвіду і одночасного повернення всередину. Цьому сприяє і формальне рішення, розпочате автором в рамках серії: простий олівець як інструмент в повідомленні й вираженні найскладнішого, – штрихування, – що створює чуттєве тональне середовище – «тіло».

 

 

Виставка Анни Миронової «Тихий проект» виставлятиметься в Щербенко Арт Центрі до 10 липня.