Культурний маршрут (9-15 лютого)
Документальна стрічка про Євромайдан, фільм за картиною Вермеєра, лекція про архітектуру в радянському кінематографі – нинішній тиждень буде наснаженим кіноподіями. Тим не менше, за ці сім днів видовищ вистачить і любителям візуального мистецтва, і прихильникам сучасної інді-музики. Дізнайтеся про них з нового «Культурного маршруту» від ART UKRAINE!
9 лютого о 19:00 у Freud House (м. Київ; вул. Костянтинівська, 21) відбудеться кінопоказ стрічки «Євромайдан. Чорновий монтаж». Це кіноальманах про Революцію Гідності, епізоди до якого зняли 10 режисерів: Володимир Тихий, Андрій Литвиненко, Катерина Горностай, Роман Бондарчук, Юлія Гонтарук, Андрєй Кісєльов, Роман Любий, Олександр Течинський, Олексій Солодунов, Дмитро Стойков. Вхід на показ – вільний.
У вівторок, 10 лютого, о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) відкривається благодійна виставка Русі Асєєвої – «Діти, яких не існує». В проект увійшли фотографії Асєєвої, які вона зробила під час відвідин дитячих онкологічних відділень Києва, Харкова та Івано-Франківська. Кожного вечора на виставці відбуватимуться тематичні майстер-класи від волонтерів, які працюють з онкохворими дітьми. Експозиція триватиме до 15 лютого.
Також 10 лютого, о 18:00 в Київському національному музеї російського мистецтва (вул. Терещенківська, 9) розпочинається нова виставка – «Народжені Україною. Погляд із віддалі». Колекція презентує близько 70 творів 43-х майстрів із фонду музею, які народилися в Україні. Експозиція триватиме в музеї російського мистецтва до березня цього року.
Наступного дня, 11 лютого, о 19:00 Центр візуальної культури та «Політична критика» проведуть лекцію на тему «Іронія долі архітектури в кіно СРСР». Її прочитає кінознавець Ольга Папаш. Пані Ольга розповість про відображення типової архітектури 1960-1970-х рр. у радянському кінематографі. Послухати лекцію можна абсолютно безкоштовно.
З 12 до 15 лютого фонд ІЗОЛЯЦІЯ ініціює фестиваль «Зміна». Він покликаний провести серію мистецьких проектів на сході України, а саме – в місті Маріуполь. В рамках «Зміни» відбудуться інсталяції, кінопокази, майстер-класи та воркшопи за участю українських митців.
День Усіх Закоханих (14 лютого) радимо відзначити переглядом кінофільму «Дівчина з перловою сережкою», знятому за мотивами відомої картини Яна Вермеєра. Стрічку коментуватиме мистецтвознавець Діана Клочко. Показ розпочнеться о 20:00 за адресою: м. Київ; вул. Пушкінська, 31-В-1.
А якщо вам більше до вподоби музика, ніж кіно – відвідайте концерт гурту «Тайна Третьей Планеты». Він відбудеться в Я Галерея (Дніпропетровськ; вул. Гусенка, 17) 14 лютого з 18:00 до 19:00. Відомий дніпропетровський інді-рок гурт вперше виступить у виставковому центрі в акустичному форматі. Охочим відвідати концерт «Тайна Третьей Планеты» треба обов’язково зареєструватися за електронною адресою: taina3planety@gmail.com. Вхід – безкоштовний.
Також цього тижня можна відвідати виставку Майі Колеснік, яка почалася в Карась Галереї 6 лютого. В проекті «Інший світ» художниця складає картини різних міст і подій в геометричні візерунки, послуговуючись мистецькими набутками конструктивістської архітектури. Виставка Колеснік триватиме до 24 лютого.
Не пройдіть повз виставку «Мазок» у тернопільській галереї «Бункермуз». До неї потрапили картини художника Віті Кравця, які були створені у період 2006-2015 років. Митець порівнює власний творчий шлях із аналізом хворого, який потребує дослідження. Останній день експозиції Кравця – 19 лютого.
В галереї «ЦЕХ» продовжується показ проекту «Пірс». Твори Євгена Петрова, написані з 2013-го до 2015 року, переносять символіку останніх подій в Україні на морський пірс. Експозиція розпочалася 6 лютого і триватиме до 28 лютого.
Тим часом з 30 січня в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва виставляють колекцію килимів із Полтавщини. Їх створили заслужені майстри народної творчості України – Надія Бабенко та Леонід Товстуха. Ви ще встигнете відвідати експозицію, адже вона закінчується 11 березня.
Ще один важливий пункт призначення цього «Культурного маршруту» – персональна виставка Едуарда Потапенкова в 8bit Gallery. До неї увійшли одразу три проекти художника. В Smile Потапенков переніс звичні «смайли» із соцмереж на художні полотна. У «Великих перегонах» він скомпілював кадри зі старих фільмів, в яких демонструються автоперегони. Нарешті, найновіший задум художника – картини на фоні армійського камуфляжу. Виставка Едуарда Потапенкова закінчиться наступнопного тижня – 22 лютого.