Культурний маршрут (9-15.11)

Юрій Лейдерман та Ігор Гайдай – два видатні вітчизняні митці, які цього тижня повернуться до Культурного маршруту із новими виставками. Також цього тижня на арт-подіях у Львові вшанують пам’ять польського дипломата, українські та польські художники поміркують про війну у Києві, а відомі арт-діячі Харкова перетворяться на «ботаніків».

 

Робота Олександра Луцишина з проекту «Світами»

 

10 та 11 листопада о 16:30 у двох львівських арт-просторах, – галереї Львівської національної академії мистецтв і в мистецькій галереї Генрі Боумана, – розпочнуються виставки, присвячені Маріушу Казану. Це польський дипломат та поціновувач арту, який трагічно загинув у 2010 році під час авіакатастрофи під Смоленськом. В рамках експозиції також покажуть роботи учасників конкурсу «Індекс Маріуша Казани» та оголосять його переможців.

 


 

11 листопада о 18:00 у галереї «Триптих Арт» (м. Київ; вул. Десятинна, 13) відбудеться вернісаж виставки українського фотографа Ігоря Гайдая. У проекті «Фотокопії. Плоди землі» він фіксує «елементи Всесвіту» у знімках плодів. Подивитися на роботи можна буде до 24 листопада.

 

Ілюстрація до проекту

 

Цього ж дня, 11 листопада, о 19:00 у столичному Щербенко Арт Центр (вул. Михайлівська, 22В) відкриється скульптурна виставка «Просто». До неї увійшли роботи Сергія Кайдака, створені в традиції формалізму поза смисловим і асоціативним навантаженням. Останній день  «Просто» – 28 листопада.

 


 

«Пісня “Товариш”» – новий проект відомого художника-концептуаліста Юрія Лейдермана, відкриття якого відбудеться в четвер, 12 листопада, о 19:00 у Vozdvizhenka Art House (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32). До 21 грудня на ній можна буде поспостерігати за тим, як митець перекреслює свою минулу творчу біографію, зокрема – художні практики в Москві.

 


 

Так само в четвер, 12 листопада, о 18:00 відкривається нова експозиція в Національному художньому музеї (м. Київ; вул. Грушевського, 6). Проект «Уява. Реальність» присвячено баченню війни очима українських та польських художників. Серед таких – Влада Ралко, «Відкрита група», Катаржина Козира та ін. Він триватиме до 13 грудня.

 


 

У п’ятницю, 13 листопада, у галереї P.Art.Com (м. Київ; вул. Рейтарська, 2) о 19:00 стартує виставка «Світами». Це проект молодого художника Олександра Луцишина, на чорно-білих роботах якого знайшлося місце природі, дивним істотам та екзотичним містам. Відвідати її можна буде до 20 листопада.

 

Робота Олександра Луцишина

 

Нарешті, 14 листопада о 19:00 в галереї COME in (м. Харків; вул. Данилевського, 26) відкриється виставка «Ботаніка». До проекту увійшли роботи відомих українських митців із різних регіонів України, об’єднані темою «флористичного різноманіття». Куратори: Артем Волокітін і Тетяна Малиновська.