Культурний маршурт (29.06-05.07)

Після вихідних Культурний маршрут відкривається двома подіями про книжкову ілюстрацію, виставкою про демократію та до Дня архітектури. Епіцентрами мистецького життя в Україні протягом цих семи днів стане Я Галерея в Києві, Львівський Палац Мистецтв та Центр сучасного мистецтва в Івано-Франківську. Насолоду для очей також знайдуть прихильники українського мистецтва в Словаччині.

 

Ростислав Котерлін. «Emblemental I» (2015, мішана техніка). З виставки «Демократія і розкіш»

 

29 червня в Центрі сучасного мистецтва (м. Івано-Франківськ; вул. Пилипа Орлика, 4) розпочалася виставка «Трансформовані моменти походження». До неї увійшли твори митців із Ізраїлю, Іспанії, Королівства Нідерландів, Німеччини, Румунії та України, які демонструють вплив на наше світосприйняття комфорту, сімейних обставин, ситуації в суспільстві, соціальних негараздів чи вражень від літератури, музики, кіно, філософських бесід та інших факторів. Проект триватиме в ЦСМ до 17 липня.

 


 

Цього тижня у Львівському Палаці Мистецтв (м. Львів, вул. Коперніка, 17) відбудуться одразу кілька арт-подій. 1 липня о 18:00 ЛПМ відкриє виставку малярства на тканинах «Червінь у діалогу» в рамках Міжнародної наукової конференції «Польща – Україна. Співіснування та ідентичність. Подібності та різниці на межі культур».

 


 

3 липня о 16:00 в стінах палацу розпочнеться сольний проект «Silentium» Дмитра Собокара, що продемонструє 30 різних відображень чоловічої натури.

 


 

«Материнство» – групова виставка, що стартує цього ж дня, 3 липня, о 19:00 і запропонує феміністичний погляд на роль жінки в народженні та виховання дитини. Нагадаємо, що у березні виставка «Материнство» проходила в Центрі візуальної культури в Києві.

 


 

1 липня арт-центр Я Галерея в Києві відкриває нову виставку Ростислава Котерліна. У проекті «Демократія та розкіш» митець міркує над суттю даного політичного режиму і ставить під сумнів щирість «політиків-олігархів». Відкриття – 1 липня з 19:00 до 21:30. Виставка Котерліна триватиме до 3 серпня.

 


 

На наступний день, 2 липня, у просторі REDROOM (м. Київ; вул. Ярославська, 10) відбудеться лекція про протистояння мистецтва та життя. Її проведе художник Андрій Сігунцов, відомий виставками та арт-проектами про останній воєнні події в Україні. Початок – о 19:00. Вхід – вільний.

 


 

Так само в четвер, 2 липня, о 18:30 в Музеї історії України (м. Київ; вул. Володимирська, 2) стартує виставка до дня архітектури, присвячена радянському будівничому Йосипу Каракісу. До проекту «Каракіс. Архітектура поза часом» увійшли ескізи, замальовки, малюнки та проекти архітектора, а також світлини його будівель.

 


 

Ще один вартий уваги захід в київській Я Галерея відбудеться в п’ятницю – 3 липня. Йдеться про лекцію «Герої та монотипія» від молодого художника Іллі Угнівенко. Він розповість про те, як передати зображення героїчного на сторібордах, в анімації та в коміксах. Лекція триватиме з 19:00 до 20:30, вхід на неї – вільний без реєстрації. На наступний день, 4 липня, о 12:00 Ілля Угнівенко проведе для всіх охочих платний майстер-клас. Заходи за участі Іллі відбудуться в рамках проекту «Вікенд з ілюстраторами».

 

Робота Іллі Угнівенка

 

Насолодитися українським мистецтвом цього тижня зможуть і ті, хто нині гостює або відпочиває в Словаччині. 3 липня в Топольчанах відкривається виставка «Один день з життя», яка познайомить небайдужих до арту словаків із творчим доробком Анатолія Бєлова, Кирила Головченка, Олексія Сая, Ксенії Гнилицької, Аліна Якубенко та Шияна. Відвідати експозицію можна буде до 12 серпня.

 



«Видавець–ілюстратор: пошук діалогу» – форум від ілюстраційної агенції ILL&MATES, що відбудеться 4 липня у FEDORIV HUB (м. Київ; вул. Велика Васильківська, 5). Мета заходу  – налагодити комунікацію між тими, хто видає книги, та тими, хто їх ілюструє.  Вартість квитка на форум – 120 грн. Усі виручені кошти підуть на закупівлю приладів для письма за Брайлем для дітей із вадами зору.