«Демократія і розкіш» Ростислава Котерліна

Із 1 липня до 3 серпня в Я Галерея у Києві (вул. Хорива, 49Б) триватиме проект «Демократія і розкіш». Це персональна виставка художника Ростислава Котерліна, яка відображає його рефлексію на українські суспільно-політичні реалії. Автор обмірковує поняття демократії, ставить під сумнів щирість політиків-олігархів і цінність нажитого ними багатства. Відкриття експозиції – 1 липня з 19:00 до 21:30.

 

Ростислав Котерлін. «Vnutrishnia paranga» (2015, полотно, мішана техніка)

 

Ростислав Котерлін – про виставку «Демократія і розкіш»:

 

«Кожен із нас неодноразово чув про демократію так само багато, як і про розкіш. Обидва поняття належать до сфери, яку неможливо охопити цілком, тобто – до сфери витальності, життя. Життя, яке тече, мімікрує, утаємничується…Демократія і розкіш завжди поруч, як ерос і танатос. Те, що дає свободу коханню, яке здатне вбити…За межигірськими і кремлівськими парканами не розкіш, а хвороба. Дуже темна сторона людських бажань. Настільки жлобська, що потребує окремого “Посланія”…Війна в кожному з нас. Перемагає той, хто знає, що те, чого немає – вже поруч».

 

Ростислав Котерлін. «Emblemental I» (2015, мішана техніка)

 

Ростислав Котерлін. «Emblemental II» (2015, мішана техніка) 

 

Ростислав Котерлін народився 1966 року. Живе і працює в Івано-Франківську. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка (1998). Дослідник і аналітик процесів сучасного мистецтва, автор розвідок і статей про художників Івано-Франківська. Організатор і учасник практично всіх програм і проектів сучасного мистецтва міста з 90-х років. Із 1999 року є головним редактором альманаху «Кінець кінцем». Як редактор альманаху став стипендіатом Міністерства культури і культурної спадщини Польщі, в Центрі сучасного мистецтва «Замок Уяздовський» (2005). Із 2009 р. роботи Котерліна експонуються в Я Галерея.