«Вслухаючись у місто». Рефлексії за мотивами

У рамках виставки «Твоє/Моє» Жанни Кадирової в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбувся концерт «Вслухаючись у місто», в якому шість експериментальних електронних проектів (AlexLowell, FirstWorldRadio, MaximWerner, DanVoronov, Berrge, NeitherFamousNorRich) та один віджей (VJ Slao_0) продемонстрували «звучання» різних місць Києва. Наш автор без купюр описав власні враження від того, що вдалося почути.

 


 

Відфотошоплена реальність, з якої стирчать дроти та вказівники: зерна знайомого краєвиду; рельсовий маршрут фунікулеру, розкладений свідомістю на RGB-канали. Шерех кущів у ботанічному саду. Поп-артова оранжерея, яку відносить у відкритий космос хвилями звукового вакууму. Не випадкова випадковість надпису «Виткі рослини. Крим» (і кримські паркани Кадирової як тіні «тут-і-зараз» на тлі відеоряду), що запускає механізм розкладу. Пальці мусолять надкушену вишню. Між алеями походжає «чоловік-клумба» – є і така професія. Натура в’яне: час збирати гербарій, а виходить кітчевий колаж.

 

DanVoronov, Irina Kostyshina

 

Irina Kostyshina

 

AlexLowell

 

В електронній завірюсі відсутнього сигналу прогледжується підземний ескалатор станції метро. Мурахи поміх в’їдаються в буденні обличчя нічого не підозрюючих пасажирів, заповнюють стіни з назвами станцій. В злитті-поглинанні я та місто стають єдиним метапростором.

 

MaximWerner

 

Зв’язок втрачається – у звичному сенсі цього слова. Чорні полотна в’ються між лініями електропередачі; у динаміках фиркають неприйняті. Картинка зникає на мить, повертаючись посіченою на фрагменти. Дим із палаючого смітника. Промови Брежнєва та архівні кадри з пташиного польоту. Можливо, це лише сон бранця підземки – змарнілого, знеживленого, відключеного від Системи і тим таки випадково ініційованого до потойбічних вимірів. «Обійми мене, обійми…» – «Як тебе не любити, Києве мій!».

 

DanVoronov

 

Стара, як світ, платівка: люди зникають, зупинки залишаються. Панорами знайомих дворів і висотних новобудов існують хіба для того, аби дивитися на них крізь замутнене скло маршрутки. Дорогу осилить той, хто йде.

 

NeitherFamousNorRich

 

Олеся «NeitherFamousNorRich» Оникієнко, автор і учасниця проекту:

 


 

«Ідея народилася в колі електронних та експериментальних музикантів арт-майтсерні ЭFIR. 18 липня у світі відзначатиметься World Listening Day, тож ми вирішили долучити до нього Україну серією навчально-дослідницьких прослуховувань на задану тему. Запрошуємо усіх охочих, і не лише музикантів.

 

Поштова площа, Голосієвський парк, ботанічний сад, фунікулер…Локації обирав кожен індивідуально. У кожного – свої зацікавлення в дослідженні звукового ландшафту окремих місць.


Це не зовсім проект про звуки Києва, а скоріше заохочення звернення до них. Ми домовились про звук міста як про сферу слухання і творення, але без прив'язки до форми та жанру кінцевого результату. Наступний матеріал буде іншим».

 

Фото: Кирил Гайдай-Роскошний, сторінка заходу в Facebook


Концерт у Малій галереї Мистецького Арсеналу – перший із шести виступів в рамках «Вслухаючись у місто». Послухати треки з проекту можна тут