Кадирова покаже кримські паркани та вікна

23 грудня о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) відкривається нова виставка Жанни Кадирової, що отримала назву «Твоє/Моє». Відома українська художниця об’єднала в ній одразу два проекти, присвячені парканам і вікнам.

 

Тут і далі – ілюстрації до проекту

 

Серія «За парканом» була розпочата на півострові Бірючий весною 2014 року, коли тема нових стін і парканів зазвучала на пострадянському просторі з новою силою. Художниця звертає увагу на нові кордони, які виникли між Україною і Кримом, анексованим Росією, водночас із заявами української влади побудувати гігантський «Європейський вал» на кордоні з Російською Федерацією. За основу об’єктів авторка бере елементи радянських огорож, на які накладає нові, виткані з металу пейзажі та зображення. Враховуючи останні події, пейзажі з вишками електропередач набувають нового сенсу – знеструмлення півострова Крим, замовчуване ЗМІ по обидва боки конфлікту. Ситуація, в яку поставлено майже два мільйони людей, підсилює агресивну риторику та будує нові перешкоди між двома державами.

 

 

Також у Малій галереї Жанна Кадирова представить новий проект, в який включено фотографії вікон, надіслані людьми з України і site specific інсталяція, створена спеціально для приміщення інституції. Авторка пропонує глядачу через підглядання у вікна, передивитись своє ставлення до приватного/публічного. Робота над проектом була розпочата Жанною в співпраці з Денисом Рубаном на двомісячній резиденції Air Circulation в Норвегії восени 2015 року. Шукати фото вікон для виставки в Малій Галереї Жанна Кадирова розпочала у листопаді.

З 20:00 на відкритті гратиме George Babanski. «Твоє/Моє» Жанни Кадирової можна буде відвідати до 29 січня.