Культурний маршрут (18-24.04)

Цього тижня поціновувачам Культурного маршруту доведеться обходити чимало заходів. В першу чергу радимо завітати на арт-програму VI Книжкового Арсеналу. Також не зайвим буде відвідати фотовиставку корейського автора до 30-річчя трагедії на ЧАЕС, зустріч із італійським митцем у Києві, вільний лекторій про українське кіно, проект про анексію Криму крізь сни та ін.

 

Андрій Сагайдаковский. «Небо» (2016, килимок, олія)

 

«Самаритяни з Маркової» – фотовиставка, що відкриється 18 квітня о 17:30 в Музеї історії Києва (вул. Хмельницького, 7). Посольство Республіки Польща в Україні присвячує проект родині Ульмів, яка переховувала у власному будинку євреїв під час Другої світової війни.

 


 

19 квітня Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В) презентує виставку «Подих Чорнобиля». Корейський фотограф Сонгте Джонг покаже знімки, присвячені трагедії на Чорнобильській АЕС.

 


 

Так само у вівторок, 19 квітня, у дніпропетровській Я Галерея (вул. Гусенка, 17) Ігор Янович презентує новий проект. До виставки «Траєкторія» увійдуть його твори про взаємодію часу та простору.

 

Робота Ігоря Яновича

 

19 квітня о 19:00 у фонді ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) відбудеться зустріч із Анною Чістосєрдовою та Алєксєєм Луньовим, які створили галерею Ў – центральний арт-майданчик сучасної Білорусі. Подія відбудеться в рамках виставки «ZBOR».

 


 

«Географія» – нова виставка Слави Салюк, що стартує 19 квітня о 19:00 у галереї Iconart (м. Львів; вул. Вірменська, 26). Мисткиня покаже фольклорні нашийники, в роботі над якими вона відійшла від етніки до глобального масштабу.

 


 

У рамках резиденції PortArtStudio 19 квітня розпочнеться виставка Романа Михайлова. У проекті художник передасть мотив недовговічності через образ птахів на папері.

 

Ілюстрація Романа Михайлова

 

Нарешті, 19 квітня аукціонний будинок «Arsani» влаштує аукціон та передаукціонну виставку «Все по 100» у Музеї історії Києва (вул. Хмельницького, 7). До неї увійдуть твори Матвія Вайсберга, Гамлета Зіньковського, Романа Мініна та ін. Із повним списком робіт можна ознайомитися тут.

 


 

20 квітня Леонід Колодницький відкриває виставку «МАLEREI» у Київському національному музеї російського мистецтва (м. Київ; вул. Терещенківська, 9). Художник виражає внутрішній світ у хаотичних формах, не підпорядкованих логічному мисленню.

 


 

Так само у середу, 20 квітня, о 16:00 в Музеї-квартирі Миколи Бажана (м. Київ; вул. Терещенківська, 5) розпочнеться проект «Немузейні колекції». Він стартує виставкою керіміки з колекції письменника.

 


 

20 квітня до Києва приїде сучасний італійський художник Марко Вероне. Зареєструватися на зустріч із ним на тему «Мистецтво, пробудження душі» можна через електронну пошту myro@t-gaw.com.

 


 

Цього ж дня, 20 квітня, о 19:00 Андрій Сагайдаковський та Олена Турянська представлять спільний проект «Вегетація» в київській Я Галерея (вул. Хорива, 49Б). Художники розкриють філософські питання крізь рослинні метаморфози, використовуючи килими та папір.

 

Олена Турянська. Із серії «Колооберти» (2015, папір, витинання)

 

Ще один мистецький захід, що відкриється 20 квітня – виставка «Перископ» Іллі Ісупова. У Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) художник поміркує про ставлення моряків до анексії Криму через власні сни.

 

 

22 квітня у харківській галереї Come In (вул. Данилевського, 22) розпочнеться проект «Why So Serious?». У його рамках польський ілюстратор Нікодем Пренговськи влаштує власну виставку та дводенний майстер-клас.

 

Робота Нікодема Пренговськи

 

Лук’ян Галкін розповість про 100 років українського кінематографу за 100 хвилин. Перша лекція з проекту відбудеться 22 квітня о 19:00 в арт-просторі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31).

 


 


І, звісно, радимо відвідати спецпрограму «Арт» на VI Книжковому Арсеналі, що відбудеться із 20 до 24 квітня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12). В її рамках окремі заходи готує компанія ArtHuss, Клуб ілюстраторів Pictoric, видавництво «Родовід», «Основи», Щербенко Арт Центр, Я Галерея та ін.