Проект «Декомпресія» представлять у Києві

З 19 червня до 19 липня у київському Інституті проблем сучасного мистецтва (вул. Щорса, 18д) буде представлено проект «Декомпресія», показаний в Парижі в рамках фестивалю сучасної української культури «Україна – вільна сцена».

 

Робота Дар’ї Кольцової з експозиції «Декомпресія» в Парижі

 

Виставка сучасного мистецтва «Декомпресія» встановила українські рекорди в Парижі. За три тижні роботи (19.04.2015 – 10.05.2015) український проект, представлений у соборі Сент-Мері, побачили близько 25 000 глядачів. Було проведено десятки екскурсій французькою та англійською мовами. Тепер частина проекту експонуватиметься у Києві. Окрім відео та саунд-робіт, інсталяцій та арт-буків, на виставці також буде представлено документацію роботи проекту «Декомпресія» в Парижі, презентовано фільм про проект, проведено низку обговорень з питань культурної дипломатії та міжнародної співпраці в галузі культури.

 

Кураторський проект Дар’ї Кольцової «Декомпресія» став багатошаровою «розмовою» про революцію гідності, про страхи та романтизовані надії, про біль та єдність. Засобами сучасного мистецтва інсталяцій та перформансів, відео- та саунд-арту, авторських арт-буків та фотографії він відкрив парижанам історію «підйому» українського суспільства із глибин політичної задухи на поверхню все ще розбурханого суспільного океану в пошуках ковтка свободи. Більше 20 авторів у своїх роботах осмислили актуальні події, що відбуваються в нашій країні.

 

Серед учасників проекту – представники різних поколінь українських митців: як художники із досвідом участі у Венеційській бієнале, Маніфесті, міжнародних форумах медіа-арту і численних резиденціях, так і молоді талановиті митці, котрі найгучніше заявили про себе упродовж останнього року. До когорти українських художників у проекті долучились і двоє іноземців: іспанський візуальний музикант і медіа-художник Хосе Батіста та естонська художниця і режисер-документаліст Крістіна Норман. 

 

Жюльен Коральдель (арт-директор Soufflecolectif – мистецької асоціації собору Сент-Мері, Париж):

 

«З самого початку я закохався в ідею цієї виставки. “Декомпресія” - це наймасштабніший проект візуального мистецтва, що коли-небудь був показаний в соборі, і ми пишаємося тим, що стали його частиною. Українське мистецтво було надзвичайно добре сприйнято відвідувачами. Ми плануємо продовжити нашу співпрацю наступного року».

 

Дар'я Кольцова (куратор проекту «Декомпресія»):

 

«Оскільки “Декомпресія” була створена для вкрай специфічного сакрального простору середньовічної церкви, в Києві метою виставки є не відтворення, але презентація та документація проекту. Так, деякі твори представлені лише частково, інші - трансформовані під новий простір, треті представлені лише у вигляді фото та відео-документації. Ми хочемо на прикладі нашого проекту вчергове продемонструвати українській владі і суспільству, що саме засоби культурної дипломатії – успішні і відвідувані виставки, вистави, кінопокази – є ефективним шляхом розповісти правду про нашу країну за її межами. Крім того, сумнівів у необхідності презентації “Декомпресії” вдома у нас не було, адже, шукаючи своє місце у світі, ми маємо весь час поєднувати наші культурні, суспільні контексти, звіряти критерії оцінки в Україні і за кордоном, вивчати реакцію людей тут і там, шукати і створювати спільні цінності».

 

 

Учасники проекту «Декомпресія»: Антон Байбаков, Гамлет Зіньківський, Алевтина Кахідзе, Дар’я Кольцова, Роман Михайлов, Роман Мінін, Олександр Михед, Сергій Петлюк, Юлія Полуніна-Бут, Віктор Сидоренко, Оксана Чепелик, Аліна Якубенко, арт-група ЙОД, Олександр Єльцин, Максим Дондюк, Ілля Павлов, Марія Норазян, Крістіна Норман, Хосе Батіста, Сергій Жадан.

 

Партнери показу проекту в Києві: Інститут проблем сучасного мистецтва, фамільна типографія HUSS, Український кризовий медіацентр, Artcult Foundation, Гогольфест, Fedoriv Hub, Fedoriv, ARTUKRAINE, Терещінківський фонд, Cultprostir, CHERNOZEM.

 

Репортаж із виставки «Декомпресія» в Парижі можна почитати на сайті ART UKRAINE.