Культурний маршрут (14-20.03)

Анатолій Криволап, Матвій Вайсберг, Олексій Сай...До нового Культурного маршруту потрапило ціле сузір’я сучасних українських художників зі своїми новими проектами. Окрім них цього тижня радимо відвідати міжнародну виставку про ідентичність в НХМУ, виставку берлінського художника у Closer та багато іншого.

 

Олексій Сай. Із серії «Новий пейзаж»

 

14 березня о 19:00 у Києві відкривається новий арт-простір – XX? SPACE. У ньому презентують роботи фотографа Джесіки Крейг-Мартін, колаборацію українського художника Дмитра Микитенка та дизайнерки Юлії Герасько, речі від українських дизайнерів та книги від видавництва Taschen. Захід відбудеться за адресою: м. Київ; вул. Шота Руставелі, 34.

 


 

У вівторок, 15 березня, о 19:30 у кафе-книгарні «Хармс» (м. Київ; вул. Володимирська, 45а) розпочнеться лекторій «Фотографія. Множинність медіума». У ньому мистецтвознавиця Аліна Сандуляк розповість про особливості та різницю між «фотографією фотографів» та «фотографією художників».

 

John Baldessari with Harry Shunk, János Kender. Toy Ship Alignment. 1971

 

Із 16 березня у галереї «Дукат» (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б) триватиме нова виставка Матвія Вайсберга – «Штудії та алюзії». У проекті відомий український художник продемонструє власні інтерпретації улюблених картин європейських майстрів.

 

М. Вайсберг. Штудія до роботи Мікеланджело да Караваджо «Поклоніння пастухів»

 

Також 16 березня о 19:00 у Я Галерея в Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17) відбудеться чергова лекція мистецтвознавиці Олени Годенко-Наконечної. Цього разу вона розповість про представників Нової британської скульптури.

 

Аніш Капур. «Левіафан» (2011, у рамках виставки Monumenta, Великий палац, Париж. Фотограф – Дейв Морган)

 

17 березня о 16:00 в Національному музеї Богдана та Варвари Ханенків (м. Київ; вул. Терещенківська, 15-17) відкриється виставка «Сім смертних гріхів». У ній покажуть інтерпретацію біблійних тем сучасними графіками, а також одну із робіт Пітера Брейгеля-старшого.

 


 

На наступний день, 17 березня, о 19:00 в Карась Галереї (м. Київ; вул. Андріївський узвіз, 22а) розпочнеться проект «Мнима очевидність». Це персональна виставка столичного художника та мистецтвознавця Олександра Найдена, у якій він співставить «темне» та «світле».

 


 

Так само у четвер, 17 березня, у Vozdvizhenka Arts House (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) стартує проект «Стратиграфія». У ньому художниця Ксенія Гнилицька покаже акварельні малюнки київських споруд в аварійному стані, а громадські активісти подискутують про руйнацію архітектури в столиці.

 


 

«Новий пейзаж» – виставка Олексія Сая, яка відкриється 17 березня о 19:00 у Dymchuk Gallery (м. Київ; вул. Ярославська, 21). У ній відомий сучасний український художник збере найкращі роботи за 10 років, об’єднані темою будівельного майданчика.

 


 

18 березня о 19:00 у харківській галереї «COME IN» (вул. Данилевського, 26) відбудеться зустріч із фотографом Романом Пятковкою. Він розповість про сучасну українську фотографію та її зв’язок із українським суспільством.

 


 

«Ідентичність. За завісою неозначеності» – виставка, що розпочнеться 18 березня о 13:00 у Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6). Проект за участі художників допоможе знайти спільне та відмінне в ідентичностях країн Півночі, Балтії та України.

 

Робота Еґлє Будвітітє. З проекту «Ідентичність...»

 

18 березня о 18:00 у Cultprostir Hub (Музей історії Києва – вул. Хмельницького, 7) Анатолій Криволап представить проект «Музейна колекція». До нього увійшли понад 60 відомих робіт, а також найновіші твори художника. Також на презентації оголосять деталі про Премію Анатолія Криволапа, створену з метою підтримки молодих художників.

 


 

18 березня о 19:00 в арт-просторі Sky Art Foundation (м. Київ; вул. Стрілецька, 7/6) відбудеться презентація персональної виставки Юрія Мусатова «Фіксація». На ній буде представлено близько 30-ти керамічних робіт митця, створених впродовж останніх трьох років, більшість з яких експонуватимуться вперше. Для кераміки Юрія Мусатова характерними є постійні пошуки нових форм, технологічні експерименти, концептуальний зміст та інтелектуальна простота.

 


 


Так само 18 березня о 19:00 в арт-просторі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) художник із Берліна Ігор Зайдль презентує проект «Ласий шматок». Він присвячений проблемі втрати зв’язку між етнічними та соціальними групами в післявоєнному суспільстві.

 

 

Ще одна виставка, що відкриється в суботу – «Сцена і закулісся» Анни Валієвої. 18 березня о 19:00 у галереї Mystetska Zbirka (м. Київ; вул. Терещенківська, 13) художниця подарує глядачеві новий досвід переживання і переосмислення власного минулого і сьогодення за допомогою метафори театру життя.

 

Ілюстрація до проекту Культурний маршрут (20-26 жовтня)