Олексій Сай покаже «Новий пейзаж» на будівельному майданчику

17 березня о 19:00 Олексій Сай відкриває нову виставку у Dymchuk Gallery (м. Київ; вул. Ярославська, 21). До проекту «Новий пейзаж» увійшли 10 робіт художника різних років, у яких він фіксує будівельний майданчик як неодмінний елемент міського пейзажу.

 

Олексій Сай. Із серії «Новий пейзаж» (2014)

 

Проект пропонує глядачеві, який одночасно є постійним реципієнтом нового пейзажу, налаштувати свою оптику певним чином. Городяни часто відчувають роздратування і незадоволення від незручностей, яких завдає будівництво, а також від постійно змінюваного пейзажу, конфлікту історичної забудови та сучасних типових багатоповерхівок, відсутності узгодженого плану і властивої для нашого регіону стихійності і несанкціонованості робіт, що проводяться. Сай, у свою чергу, пропонує подивитися на будмайданчик з іншої перспективи. Каркас недобудованої будівлі і будівельні крани здаються нам тимчасовим явищем, але «немає нічого більш постійного, ніж тимчасове», і урбаністичний пейзаж безперервно змінюється протягом усієї історії людства. Тому для звукової доріжки, що супроводжує виставку, була взята фраза з відомого поп-хіта минулого «We Didn’t Start the Fire». «Новий пейзаж» не пропонує примиритися з бездумною, спрямованою на отримання максимального прибутку забудовою, яка знищує унікальний вигляд міст по всій планеті. Зміни міського пейзажу неминучі, але не обов'язково є негативними та руйнівними. Тому варто спрямувати сили на формулювання і дотримання чітких критеріїв і правил, за якими відбуваються архітектурні зміни, щоб у результаті не опинитися у кам'яних джунглях бізнес-центрів, де цілком відсутній публічний простір та індивідуальність.

 

Олексій Сай – про «Новий пейзаж»:

 

«Нас оточують випадкові, тимчасові явища.

 

І ми прагнемо їх не помічати та виключити з картини світу.

 

Хоча безперервна їхня присутність наштовхує мене на думку про те, що тимчасовою ми бачимо усю тканину світу навколо нас, але щось вважаємо постійним, завершеним, а щось – ні.

 

Іноді я відчуваю відповідальність за все погане, що може трапитись та трапляється у світі, а іноді мені здається, що я не можу відповідати зовсім ні за що. Часто це відбувається, коли я бачу забудови, чимало з яких стануть по завершенню набагато більш потворними, ніж вони є у процесі.

 

Потрібно знайти у собі сили жити у процесі. Результат може не виправдати очікувань і час життя буде змарновано».

 

Олексій Сай народився у Києві у 1975 році. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум (відділення графічного дизайну) та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (відділення станкової графіки). Живе та працює у Києві.