Культурний маршрут (17-23 листопада)

Ми запевнюємо, що цього тижня усім, хто любить культурні заходи і цікавиться мистецтвом, не доведеться нудьгувати. На підтвердження цього публікуємо Культурний маршрут і сподіваємося, що він допоможе вам зпланувати ваш культурний і пізнавальний відпочинок. Адже цього тижня у Мистецькому Арсеналі розпочнеться ІХ форум сучасного мистецтва ART-KYIV Contemporary. У той час у Львові проходитиме тиждень словацького кіно. Також не забудьте про освітні лекції на тему мистецтва. А на вихідних ви матимете можливість відвідати фестиваль відеопоезії.

 

Сьогодні, 17 листопада, о 17 годині в галереї «Арт на мур», Бастіон, що в Івано-Франківську, розпочне роботу виставка робіт Сергія Григоряна та Миколи Джичка. До експозиції увійшли фото та відео, також відвідувачам буде представлено перформанс.

 

З допомогою арт-об'єктів, що супроводжуються фотофіксацією, художники спробують показати багатогранність процесу трансформації в свідомості більшості мирних громадян з аграрної держави в міліарну.

 

 

У вівторок, 18 листопада, у Мистецькому Арсеналі (вул. Лаврська 10-12) відкриється ІХ форум сучасного мистецтва ART-KYIV Contemporary. Форум презентує понад 40 нових проектів від українських митців, кураторів, арт-інституцій. Одним із хедлайнерів цьогорічного форуму стане відомий іспанський художник, музикант, композитор, диригент, живописець — Хосе-Марія Кано. Обравши формат актуального проектного висловлювання, ART-KYIV Contemporary 2014 пропонує простір для відкритої художньої комунікації, живої дискусії щодо гострих проблем сьогоднішнього дня.

 

Форум триватиме дло кінця наступного тижня. У рамках ART-KYIV відбудеться ряд мистецьких лекцій та дискусій. Лектори згадають про мистецтво у суспільно-політичному контексті сьогодення, про роль, яку воно виконує, а також поговорять про сучасну фотографію. Повну освітню програму цьогорічного форуму ви знайдете тут.

 

Хосе-Марія Кано — підготовка до ART-KYIV Contemporary

 

18-23 листопада у Львові триватиме тиждень словацького кіно. У Львівському кіноцентрі (кінотеатр «Сокіл», вул. Володимира Великого, 14 А)

 демонструватиметься програма «Словацький фокус», в рамках якої буде показано добірку класичних і нових фільмів Словаччини.

 

«Панорама національного кіно Словаччини у семи художніх та документальних стрічках: народний епос, романтичне кохання, конфлікт батьків і дітей, соціальні рефлексії та пошук колективної ідентичності народу, чия незалежність формувалася синхронно з українською», — говорять про програму її організатори.

 

Кадр з фільму «Словаччина 2.0» 

 

В Одесі 18 листопада  Михайло Рашковецький прочитає лекцію «Постмодернізм. Трансавангардний живопис. Французька філософія: деконструкція і симуляціонізм (Р. Барт, Ж. Дерріда, Ж. Бодріяр)». Лекція пройде в рамках курсу «Актуальна історія мистецтва, ХХ­-ХХІ ст.», організованого одеською Школою Арт-менеджмента, і триватиме з 19: 30 до 21: 30.

 

Лектор Михайло Рашковецький, мистецтвознавець, арт­критик та куратор, зазначив: «У лекції, присвяченій постмодернізму, розглядатимемо найрізноманітніші аспекти цього стану культури. Особливу увагу буде приділено концепції трансавангарду Боніто Акіли Оливи та роботам художників, на основі творчості яких була побудована ця концепція і яких, відповідно, надихала ця концепція.»

 

Енцо Куккі, Герой Адріатики

 

У середу, 19 листопада, в арт-центрі Closer (вул. Нижньоюрківська, 31) можна буде послухати лекцію про Поля Гогена, яку прочитає Олексій Малих. Поль Гоген став першим європейським художником, який звернувся до традицій примітивного мистецтва для того, щоб відродити простоту і наївність в живописі. Він мріяв про нове мистецтво, звільнене від європейських умовностей.

 

Гоген відкрив майстрам ХХ століття виразну силу культур на захід і на схід від Європи. Він ввів в художній обіг площинні форми, відкриті кольори і декоративну побудову композиції. Ці нововведення стали відправними точками для експериментів майбутніх поколінь художників.

 

 

20 листопада в галереї Brucie Collections (вул. Артема, 55 Б) відкриється виставка фотографій у жанрі ню британського фотографа Елвіна Бута.

 

Фотографія Елвіна Бута високо оцінена критиками. Бут замість фотографування вже існуючих об’єктів, створює і сцену, і те, що відбувається на ній, трансформуючи обриси людського тіла. У серії Osmosis фотограф залишає лише голі лінії тіла. У серії Anamorphosis — розмножує це тіло без використання цифрових технологій до приголомшуючих, часто абстрактних образів. А у своїй першій роботі Corpus Елвін Бут використовує власноруч зроблені латексні корсети та фарби, які роблять шкіру та тіла схожими на статуї ідеальних людських постатей.

Фотографія Елвіна Бута

 

У четвер, 20 листопада, о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться відкриття виставки Катерини Єрмолаєвої HOMO/ANIMALIS.


Уявити людство до виникнення суспільства не складно. Це природний стан нескінченної війни всіх проти всіх, при якій життя виявляється «самотнім, бідним, жорстоким і коротким». Кривава антиутопія, нестерпність якої змушує створити суспільство, ступивши на шлях розуму і взаємного збереження. Однак умоглядна конструкція природного стану виявляється не просто метафорою. Це паралельна реальність, у яку людина ризикує знову зіслизнути при перших залпах знарядь.

 

 

Тим часом, 20 листопада, у Національному заповіднику «Софія Київська» (Будинок митрополита, вул. Володимирська, 24) відбудеться відкриття виставки фотографій Дани Киндрової. Виставка приурочена виведенню радянських військ із Чехословаччини, і проходить у рамках відзначення 25-ї річниці Оксамитової революції. 

Експозицію можна переглянути до 18 грудня.

 

Того ж дня, 20 листопада, о 18:00 у Посольстві Чеської Республіки в Україні (Київ, вул. Ярославів Вал, 34а) відбудеться дискусія на тему «Оксамитова революція та поступовий відхід радянських військ з Чехословаччини» за участі Посла Чеської Республіки Івана Почуха, Петрушки Шустрової, українського дисидента Левка Лук’яненка та історика Михайла Кірсенка. Вхід вільний, попередня реєстрація за адресою: kyiv@embassy.mzv.cz.

 

Фото Дани Киндрової

 

З 21 до 23 листопада в просторі FEDORIV Hub (Київ, вул. Червоноармійська, 5) вже вчетверте пройде фестиваль відеопоезії CYCLOP. У рамках фестивалю організатори підготували кілька десятків проектів, пов’язаних із літературою та відеомистецтвом.

 

Учасники серії лекцій та майстер-класів від CYCLOP дізнаються про всі етапи створення відео на основі літературних творів та особливості створення короткометражного і малобюджетного кіно. Спікери: Ольга Михайлюк, Дмитро Сухолиткий-Собчук, Лєна Самойленко, Ігор Цикура, Денис Стерн, Оксана та Марина Артеменко. У проекті «Відеопоетична лабораторія» три команди пройдуть шлях від формування ідеї до створення відео на твори сучасних українських поетів. Конкурс «До Слова» покаже серію відеоробіт на вірш Сергія Жадана і визначить найкращу з них. Також поетичним творам Сергія Жадана присвячено аудіовізуальний перформенс «роздІловІ». У ньому також візьме участь віденська танцівниця Андреа Хандлер.

 



Культурний маршрут (20-26 жовтня)