Культурний маршрут (2-8 березня)

Цього тижня у вас буде можливість відвідати декілька культурних подій до Міжнародного жіночого дня. З інших цікавинок чергового «Культурного маршруту» – нова виставка Жанни Кадирової та Великий Скульптурний Салон у Мистецькому Арсеналі. А тим часом спільнота українських художників заявить про себе двома заходами в Німеччині.

 

 

2 березня о 19:00 у Будинку Архітектора (м. Київ; вул. Б. Грінченка, 7) відбудеться концерт музичного колективу Ars Nova Copenhagen – одного із найвідоміших хорів Скандинавії, володаря премії «Греммі» в 2010 році. Виступ є частиною проекту «Архітектура голосу», організованого агенцією «Ухо».

 

 

Так само в понеділок, 2 березня, у Берліні відкривається виставка українських художників – «Хиткі кордони». Проект організований німецьким Фондом Бьолля і має на меті дати можливість вітчизняним митцям продемонструвати своє бачення соціально-політичної ситуації в країні. До експозиції потрапили твори живопису, скульптури, відеоарт, інсталяції та фотографії. Вона триватиме в Берліні до 20 березня.

 

 

3 березня о 19:00 Центр візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44) організовує лекцію професорки Авінйонського університету Франсуази Тебо. Дослідниця розповість про роль жінок у Першій світовій війні. Захід приурочений до Міжнародного жіночого дня та початку воєнних подій 1914-1918 років. Він відбудеться в рамках феміністичної програми Центру візуальної культури, яка триватиме до 19 березня. Вхід – вільний.

 

 

3-8 березня в Харкові триватиме Тиждень жіночої солідарності. В його рамках відбудуться лекції, дискусії та мистецькі акції, присвячені подоланню стереотипів щодо феміністського руху. На всі заходи можна потрапити вільно.

 

 

У середу, 4 березня, Жанна Кадирова запрошує поціновувачів українського мистецтва до торговельного центру «Даринок», територія якого за радянських часів належала Дарницькому шовковому комбінату. Тут експонуватиметься перший за останні кілька років новий проект мисткині під назвою SECOND HAND.

 

7 березня Жанна Кадирова разом із представницею «Арт-заводу Платформа» Юлією Скрипкою і працівницею ткацького цеху з 1968 року Матрьоною Григорівною Овсієнко проведуть екскурсію по заводу. Проект покликаний показати зв’язок між фабричним минулим і комерційним сьогоденням даної локації. Останній день SECOND HAND – 12 березня.

 

 

У цей же день, 4 березня, о 18:00 у Галереї сучасного мистецтва Триптих Арт (м. Київ; вул. Десятинна, 13) відбудеться вернісаж нової виставки Сергія Савченка. У проекті «Земля» львівський художник хоче показати залежність зміни ландшафту нашої планети від метаморфоз у менталітеті її жителів. Власне експозицію можна буде відвідати з 5 до 17 березня.

 

 

Прихильникам скульптури радимо відвідати Мистецький Арсенал (м. Київ; вул. Лаврська, 10-12) з 5 до 15 березня. Саме в цей час там триватиме Великий Скульптурний Салон – арт-форум, присвячений мистецтву пластики. Відвідувачі події зможуть потрапити на індивідуальні презентації українських скульпторів та стати свідками спецпроектів у рамках фестивалю.

 

 

«Що святкуємо 8 березня: сьогодні, вчора, завтра?» – так називається лекція мистецтвознавця та філософа Тамари Злобіної, яку організовує «Культурний проект» до Міжнародного жіночого дня. Лекторка розгляне сучасні традиції відзначення свята та поміркує про його майбутню долю, занурившись в історію 8 березня. Захід розпочнеться о 14:00 за адресою: м. Київ; вул. Пушкінська, 31-В-1. Вхід – вільний за умови попередньої реєстрації.

 

 

Не втрачайте нагоди потрапити на виставку Альбіни Ялози «Високий друк», яка відбуватиметься в Галереї сучасного мистецтва Українського Католицького Університету (м. Львів; вул. Козелинецька, 2а) до 20 квітня. Проект реалізовано в співпраці Галереї УКУ та арт-простору Я Галерея. Його куратор Павло Гудімов називає виставку «спробою вписати сучасне мистецтво в контекст вічності».

 

 

Ще один український захід у Німеччині – серія кінопоказів «Сильніше, ніж зброя» від мистецького об’єднання #BABYLON'13, яку супроводжуватиме мандрівна виставка Юлії Марушко «100» про жертви Майдану. 1 березня захід у Гановері, а далі вирушить до Франкфурта, Мюнхена та інших локальних центрів. Будете в Німеччині – обов’язково зазирніть!