«Жінки Європи у війні»

3 березня о 19:00 Центр візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44), Французький інститут та «Політична критика» запрошують на лекцію «Жінки Європи у війні: 1914-1918». Французька дослідниця жіночої історії Фрасуаза Тебо прочитає її з нагоди Міжнародного жіночого дня та відзначення початку 100-річчя Першої світової війни.

 

 

Франсуаза Тебо доведе, що війна 1914-1918 років була не лише чоловічою справою. Вона розповість про роль жінок у воєнному конфлікті, їхні погляди на тодішні події та про відбиток Першої світової війни в долях представниць прекрасної частини людства. Лекторка спиратиметься на приклади з історії Франції та порівнюватиме їх із аналогічним досвідом жінок Західної Європи.

 

Лекція «Жінки Європи у війні: 1914-1918» відбудеться в рамках феміністичної програми Центру візуальної культури, яка триватиме до 19 березня. Робоча мова – французька, з послідовним перекладом на українську. Вхід – вільний.

 

Франсуаза Тебо – почесна професорка новітньої історії Авіньйонського університету, наукова співробітниця Інституту гендерних досліджень Женевського університету. Дослідниця була редакторкою збірки «Історія жінок Заходу. Том 5, XX століття». Її перу належать численні монографії з гендерної та жіночої історії.