Культурний маршрут (21.11-26.11)
Цього тижня у Києві пройдуть перші покази довгоочікуваного анімаційного фільму про ван Гога «З любов'ю, Вінсент», стартує Міжнародний форум фотографії KyivPhotoWeek та пройде перформанс всесвітньо відомої французької мисткині Орлан. Про ці та інші, не менш цікаві події, — в Культурному маршруті!
21 листопада Educatorium (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) представить персональний проект Віталіка Кравця «Регіт горили». До нового циклу увійдуть як графічні, так і живописні твори. Віталік Кравець — сучасний художник, що сміливо працює у різних мистецьких галузях: як уживописі та графіці, так і у кіновиробництві та театральних перформансах. Основою проекту «Регіт горили» стала серія офортів, виконана протягом останнього року.
21 листопада в Bereznitsky Aesthtetics (м. Киъв, вул. Воздвиженська, 34) відкриється виставка Ельміри Шемседінової «Останній кримський альбом». Серія документує етюди, які київська художниця зробила під час символічної для неї подорожі на пів-острів в 2015 році. Ельміра відкриває глядачу трактування спільних спогадів про Крим. Дрібне та на перший погляд незначне, набуває ваги, стає помітним оку, відкривається до сприйняття.
22 листопада о 19.00 Voloshyn Gallery (м. Київ, вул. Терещенківска, 13) представляє проект Анни Миронової «НАДІ МНОЮ». Мисткиня звертає погляд глядача вгору — до вишуканого, створеного самою природою мережива з листя верхівок дерев. «Рослинні елементи з яких "зіткані" мережива на моїх роботах – це як нагадування і в першу чергу собі, за будь яких обставин в житті, хоча б інколи згадувати про те, що є небо», — говорить художниця.
22 листопада о 19.00 в Щербенко Арт Центрі відкриється новий проект українського художника із Закарпаття Руслана Тремби — серія картин «Ескізи в об’ємі». На виставці глядач побачить чергування фактур і технік, з якими працює художник від білого матового до мерехтливого червоного, які відсилають до різних періодів його творчості.
22 листопада о 19.00 в Ornament Art Space (м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 53) відбудеться відкриття виставки «Витоки. 100-річчя Академії мистецтв України». 22 листопада (5 грудня) 1917 року в приміщенні Центральної Ради (сучасний Будинок вчителя на вул. Володимирський, буд. 57) відбулося урочисте відкриття Академії. Рівно через 100 років відкриється виставка картин перших професорів академії та іменитих випускників до 1940-х рр.
22 листопада самоогранізована ініціатива ДЕ НЕ ДЕ розповість про свою експедицію краєзнавчими Донецької та Луганської областей. ДЕ НЕ ДЕ вивчає способи репрезентації історії в публічному просторі. Об’єднавши учасників влітку 2015 року, ініціатива реалізувала низку проектів, що досліджують процес декомунізації у різних регіонах України та пропонують творче переосмислення радянської спадщини. Початок о 19.00.
З 23 листопада в українських кінотеатрах стартують покази довгоочікуваного анімаційного фільму «З любов'ю, Вінсент» – першого у світі повністю написаного художниками фільму, де кожен із 65000 кадрів – це олійна картина. Проект, у якому брали участь кілька сотень художників, у тому числі багато українських митців, готувався кілька років і знімався як ігровий фільм із британсько-польським акторським складом. Детальніше
23 листопада в Києві стартує Міжнародний форум фотографії KyivPhotoWeek. Цьогорічна тема форуму «Reality.Evidence» відображає одну з головних рис фотографії — фіксувати та представляти реальність такою, якою її бачив фотограф. Відвідувачі зможуть побачити роботи у всіх жанрах фотографії від відомих і молодих майстрів з України та зарубіжжя.
Читати також: Віктор Марущенко: «Нам треба запустити процес дослідження»
Фото: Гісберт Ханекроот (Данія)
24 листопада у Французькому інституті в Україні (м. Київ, вул. Олеся Гончара, 84) відбудеться лекція «Вразливість великого міста» французького соціолога та урбаніста Алена Бурдена. Спираючись на дослідження, проведені у Франції, дослідник пропонує подумати про основні слабкості великих міст, такі як бідність, насильство та нестабільність. Початок о 19.00.
MAS Context
24 листопада в галереї ЦЕХ (м. Київ, вул. Кирилівська, 69) відкриється груповий виставковий проект LUUK — спроба трьох луганських художників переосмислити звичні символи східної України. Його назва є поєднанням слів “луганський” та “український”, проте митців цікавлять більш універсальні категорії, ніж національна ідентичність. Вони звертаються до теми утопії, ігор розуму і трансформації візуального середовища.
24 листопада о 19.00 у креативній спільноті IZONE (м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8) відбудеться перформативна дію Vulnerability (Вразливість) Марії Плотнікової у колаборації з Ані Зур. У Vulnerability йдеться про вразливість, емпатію та соціальні зв’язки, на яких тримається суспільство. Перформативна дія передбачає демонстрацію оголених тіл і не рекомендована до перегляду дітям до 16 років. Детальніше
16 листопада в Art Ukraine Gallery (м. Київ, вул. Грушевського, 9А) відкрилася найабсурдніша та найглибша виставка цієї осені — проект «Галантна доба Просвітництва» від Олександра Ройтбурда. Проект представлено серією псевдоісторичних іронічних полотен, портретів-пейзажів, що зображають філософів від Декарта до Шопенгауера. 25 листопада з 15.00 до 17.00 сам автор проведе екскурсію експозицією. Про проект
З 25 листопада по 2 грудня в галереї мистецтв «Лавра» (м. Київ, вул. Лаврська, 1) Зінаїда Ліхачева проведе Мистецьку акцію. Художниця вперше представить в одному просторі свої знакові роботи, створені впродовж останніх семи років й об’єднані в єдину експозицію ключовими темами її досліджень української народної культури, та запропонує відвідувачам виставки забрати з галереї будь-який предмет мистецтва. Детальніше
25 листопада в галереї Educatorium (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) медіа-художник Максим Зацарінний презентуватиме свій проект «CВІТЛО». Мистецтво та суспільство, щастя та любов, звязок між фізичним та духовним — це все митець досліджує за допомогою камери мобільного телефону. Мова йтиме про фотографію, відео-арт, lo-fi та мобільне мистецтво.
25 листопада в «Тарілці» на Либідській (м. Київ, вул.Антоновича, 180) відбудеться показ фільму видатного польського художника, режисера і куратора Артура Жмієвського «Погляд» (2016–2017) та обговорення за участі автора. Цей фільм був знятий у так званих «Джунглях» – найвідомішому європейському таборі для біженців у французському місті Кале, який було ліквідовано в жовтні 2016 року. Початок показу о 19.00.
26 листопада всесвітньо відома французька мисткиня Орлан проведе перформанс «Петиція проти смерті» в рамках Київської бієнале 2017. Орлан використовує своє тіло як медіум, сирий матеріал та візуальну підтримку своєї роботи. Вона створює скульптури, фотографії, перформанси, відео та відеоігри, розширену реальність за допомогою наукових та медичних технік, на зразок хірургії та біогенетики. Детальніше
26 листопада у Мистецькому Арсеналі у межах виставки «Уявний путівник. Японія» можна буде побачити перформанс битви на мечах від творчого об’єднання KAMUI. Перфоманс відбудеться о 14.00 та о 18.00. Лідер трупи Тецуро Шимагучі був постановником сцени боїв у першому фільмі «Убити Біла». Перфоманси KAMUI поєднують красу форм, бойові мистецтва та акторську гру. Детальніше