Культурний маршрут (24-30 листопада)

Традиційно у понеділок ми публікуємо Культурний маршрут, щоб розповісти вам про важливі та цікаві мистецькі події. Останній осінній тиждень обіцяє бути насиченим: п’ять виставок і чотири фестивалі, лекції та дискусії впродовж усього тижня в Мистецькому Арсеналі, а також в арт-просторі Closer у середу. Поціновувачів кінематографу може зацікавити «Фестиваль модного кіно», а любителів опери та творчості Влада Троїцького — прем’єра опери «Коріолан».

 

Сьогодні, 24 листопада, в дніпропетровському Будинку мистецтв (вул. Філософська, 23) відкрилася виставка «Illustration 2014», що проходить в рамках міжнародного фестивалю дизайну «Cow». Виставка триватиме впродовж усього тижня.

 

На «Illustration 2014» можна буде побачити більше 700 робіт на різні теми 113 учасників проекту з 24 країн світу, серед яких: Аргентина, Болівія, Бразилія, Венесуела, Німеччина, Іран, Іспанія, Канада, Китай, Киргизстан, Литва, Мексика, Перу, Польща, Португалія, Росія, Сербія, Словенія, Тайвань, Туреччина, Україна, Франція, Хорватія, Південна Корея.

 

Робота учасниці виставки Інги Ква з Литви

 

25 листопада о 19:00 в галереї сучасної класики «Синій вечір» (м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 1 А) стартує проект «Київська колекція». Він покаже роботи відомих і «несправедливо забутих» столичних художників другої половини ХХ століття, які «взаємодіяли в одному мистецькому середовищі та знайшли кожен свій унікальний спосіб спілкування із глядачем».

 

Цієї середи, 26 листопада, о 19:00 вже вдев’яте традиційно відбудеться лекція з курсу «Образ» у мистецькому просторі Closer (м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 31). Аліна Максименко розкаже про життя та творчість Михайла Врубеля.

 

«У Києві, шокуючи публіку, Врубель ходить в оксамитовому костюмі венеціанця епохи Відродження. Для нього це був аж ніяк не маскарадний костюм. Він і жив в епоху Відродження  як в Італії, так і в Росії. Часового розриву не було. Ренесансному художнику природно почувати себе таким, який живе в усі століття, в просторі, коли минуле зустрічається з сьогоденням»,  говорить Максименко.

 

 

27 листопада о 19:00 в київському Центрі візуальної культури (вул. Глибочицька, 44, 2 поверх) відбудеться показ нової стрічки поетки та драматургині з Москви Кеті Чухрови — Love Machines. Вхід вільний. Кількість місць обмежена.

 

Кеті Чухров зняла Love Machines у 2013 році за мотивами власної одноіменної п’єси. За словами організаторів показу, стрічка розповідає про «зсув сучасної культури в бік постгуманізму з його запереченням людської спільноти, любові, солідарності, скорботи та інших форм колективної чуттєвості». Головні ролі у фільмі виконують художник Арсеній Жиляєв (Москва) та поетка Діна Гатіна (Санкт-Петербург). Після показу фільму відбудеться дискусія з авторкою. Модератор — публіцист Олексій Радинський.

 

У четвер, 27 листопада, у Dymchuk Gallery (Київ, вул. Ярославська, 21) відкриється персональна виставка Миколи Маценка «Гербарій». Роботи художника це своєрідні художньо-природознавчі нотатки щодо стану навколишнього середовища України. Побачити їх можна буде в галереї до 20 січня.

 

Робота Миколи Маценка

 

З 27 листопада по 1 грудня в кінотеатрі «Київ» (м. Київ, вул. Велика Васильківська, 19) триватиме «Фестиваль модного кіно» за сприяння кінофестивалю «Молодість» та журналу «ELLE Україна».

 

Він відкриється прем’єрним показом фільму «Директор: еволюція в трьох актах» 27 листопада о 19:30 у Червоному залі кінотеатру. «Директор…» — документальна картина Крістіни Ворс про керівницю Будинку моди Gucci Фріду Джаніні. З нею режисера познайомив актор Джеймс Франко, який представляв один із парфумів бренду.

 

Стрічка «Історія кохання» розповідає про помсту молодої дівчини успішному банкіру, який пообіцяв їй мільйон за садомазохістські стосунки.

 

Фільм «Розвійте мій попіл в Бергдорф» зробить екскурс у світ моди і розкриє секрети найвідоміших світових стилістів — Дольче та Габбана, Карла Лагерфельда, Майкла Корса, Крістіана Лабутена та інших.

 

«Оксамитова золота жила» дасть уявлення про глем-рок як жанр у рок-музиці.

 

 

У просторі Інституту проблем сучасного мистецтва (Київ, вул. Щорса, 18 Д) 27 листопада відбудеться відкриття проект «Дай мені завтра». Виставка приурочена до початку конкурс МУХі 2015 і буде представлена увазі глядачів до 18 грудня. Куратор — Марина Щербенко.

 

Проект «Дай мені завтра» представить роботи молодих українських художників, учасників конкурсу МУХі різних років, Зої Орлової, Даниїла Галкіна, Павла Ковача, Максима Чатського, Евгена Самборского, Марії Куліковскої, Марини Талютто, Назара Білика, Івана Семесюка, груп Шапка і Тенпойнт.

 

Робота Назара Білика

 

29 листопада о 19:00 у Центрі  культури та мистецтв «КПІ» (м.Київ, пр-т Перемоги, 37) відбудеться прем’єра опери «Коріолан» за однойменною п’єсою Вільяма Шекспіра. На думку режисера і керівника проекту Влада Троїцького, більш актуальний і болісний текст для постановки у театрі сьогодні знайти складно. В основі трагедії Шекспіра — життєпис давньоримського вождя Гая Марція Коріолана, із змалюванням політичних інтриг та бунту народу проти свого лідера.

 

«Я давно думаю про необхідність розвивати нову академічну музику. Обіцяю: «Коріолан» звучатиме по-справжньому цікаво і сучасно», — каже Влад Троїцький.

 

29 листопада глядачі побачать два відділення тривалістю 50 хвилин кожне. Квитки можна придбати у касах міста та за посиланням.

 

 

29 листопада о 19:00 у Харкові в клубі Zeppelin Pub (вул. Пушкінська, 25) відбудеться фестиваль сучасного мистецтва Silence A Noise. За словами організаторів, три його складники — це поезія, музика та відео-арт. Вхід — 20 грн. Проект Silence A Noise має благодійну мету — зібрані кошти з продажу квитків підуть на потреби дітям-сиротам із зони АТО.

 

Музичний супровід на Silence A Noise забезпечать Kommos (Ambient/Experimental), Stolen Forest (Post-classical, electroacoustic, ambient, trip-hop), Bone Nail (Ambient/Piano Improvisation), Dao De Noize (Noise/Ambient). Свої літературні твори прочитають Вадим Кулаков, Аліса Волкова, Катерина Ус, Оксана Єфіменко, Ал Пенталят. А дизайнер Анна Чірва влаштує відео арт-інсталяцію.

 

30 листопада о 19:00 в Домі освіти та культури «Майстер Клас» (Київ, вул. Лаврська, 16) знаменитий джазмен Бенні Бенак представить програму, присвячену джазовій легенді — Чету Бейкеру.

 

Трубач і співак Бенні Бенак відомий своїми імпровізаціями, які поєднують у собі музикальність і віртуозну техніку. Зі сцени пролунають сучасні інтерпретації п’єс з репертуару музиканта: «My Funny Valentine», «I Fall in Love Too Easy», «But Not for Me», «For All We Know». Разом із американським джазменом гратимуть українські музиканти.

 

До кінця цього тижня у Мистецькому Арсеналі (вул. Лаврська 10-12) триватиме ІХ форум сучасного мистецтва ART-KYIV Contemporary. У рамках ART-KYIV проходять мистецькі лекції та дискусії.

 

Завтра, 25 листопада, о 18:00 відбудеться розмова з Ольгою Балашовою, кандидаткою філософських наук, викладачкою Національної Академії мистецтв та архітектури, на тему: «Мистецтво програмування реальності. Чому спецслужби навчилися у художників.»

 

 

З 26 листопада розпочнеться блок «Сучасна фотографія: теорія, практика, сприйтяття», кураторкою якого є Олександра Набієва.

 

26 листопада 19:00 — презентація нового номера журналу «5.6», виданого у співпраці з об'єднанням Українська Фотографічна Альтернатива (УФА). Тема номера «Особисте / Політичне».


Журнал про фотографії «5.6» — некомерційне спеціалізоване видання, засноване в 2010 році Школою Фотографії Віктора Марущенко. Єдине друковане видання в Україні, яке висвітлює й аналізує процеси, що відбуваються в сучасній фотографії.

 

27 листопада 18:30 — лекція «Як сприймати сучасну фотографію» Олександра Ляпіна (головний редактор онлайн-журналу про фотографію Foto.ua, куратор об'єднання Українська Фотографічна Альтернатива (УФА), критик).

 

28 листопада 18:30 — лекція «Репортажна фотографія: трансформація» Віктора Марущенка (український фотограф, учасник бієнале у Венеції (2001) і Сан-Паулу (2004). Засновник Школи Фотографії Віктора Марущенко, засновник журналу про фотографію «5.6»).

 

29 листопада 15:00 — лекція «Πλήρωμα (plḗrōma) фотографії» Олександра Івашина (культуролог, викладач НаУКМА).

 

30 листопада 15:00 — лекція «Фотографія без фотографії» Олени Петровської (філософ, культуролог, антрополог. Старший науковий співробітник Інституту філософії РАН (сектор аналітичної антропології), доцент Інституту Російська антропологічна школа, Кандидат філософських наук. Головний редактор журналу «Синій диван». Автор книг «Непроявлене. Нариси з філософії»,«антіфотографія». Лауреат премії Андрія Білого за книгу «Теорія образу» (номінація «Гуманітарні дослідження»).

 

30 листопада  17.30 — дискусія на тему «Фотографія без фотографії». Учасники: Олена Петровська, Олександр Івашина, Віктор Марущенко. Модератор: Олександра Набієва.



Культурний маршрут (20-26 жовтня)