Культурний маршрут (30.03-05.04)
В Харкові та Дніпропетровську – виставки про Майдан. В Краматорську та Слов’янську – продовження фестивалю “Зміна”. В Одесі – спільний фото-фестиваль із Батумі. А в столиці – співставлення “бандериків” і “ватників”, "Герої Донбасу" та “Київські горизонти”. Таким є прогноз нового “Культуроного маршруту” на тиждень від ART UKRAINE.
31 березня о 18:00 в Центрі сучасого мистецтва М17 (м. Київ; вул. Антоновича/Горького, 104) відбудеться вернісаж проекту “Хунта унд Вата” від Українського культурного фронту. Він презентує роботи двох художників: Івана Семесюка (Україна) та Антона Чадського (Росія). Твори митців присвячені героям сучасних українських та російських міфологічних вимірів – “бандерику” та “ватніку”. Експозиція триватиме з 1 до 6 квітня.
“Андріївська церква” – нова виставка Анни Криволап із зображеннями відомої пам’ятки Києва в рамках серії “Київські горизонти”. Вона розпочнеться 1 квітня о 18:00 в Галереї сучасного мистецтва “Триптих Арт” (м. Київ; вул. Десятинна, 13).
Так само 1 квітня Національний художній музей України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) розпочне експозицію “Твій знайомий герой”. Учасником фотопроекту міг стати кожен охочий. Для цього потрібно було коротко розповісти про власного героя (1 сторінка формату А4) і надіслати текст та його фото на електронну скриньку namumuseum@gmail.com або на поштову адресу: 01001, м. Київ, вул. М. Грушевського, 6, Національний художній музей України з поміткою «Фотопроект». У виставку потрапили найцікавіші роботи, відібрані працівниками НХМУ. Проект триватиме до 17 травня.
2 квітня на Освітню станцію 31В1 від “Культурного проекту” в Києві (вул. Пушкінська, 31-В-1) завітають закордонні гості. Художники з групи Spectaculaires, в рамках участі в проекті “Французька весна”, прочитають лекцію “Mapping: як створювати мрію", в якій розкажуть про особливості роботи над великими вуличними перформансами на фасадах будинків та архітектурних пам’яток. Початок – о 13:00. Вхід – вільний за умови попередньої реєстрації.
Також у четвер, 2 квітня, в Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул. Михайлівська, 22В) розпочинається виставка "Самсара". Це проект художника та фотографа під псевдонімом aleksandr, в якому він поєднав мистецтво каліграфії та зображення оголеного жіночого тіла. "Самсара" триватиме до до 19 квітня.
З 2 до 5 квітня в Краматорську та Слов’янську триватиме фестиваль “Зміна–2” від фонду ІЗОЛЯЦІЯ. В рамках події відбудеться серія кінопоказів, майстер-класів та зустрічей, зокрема, з художником Сергієм Захаровим. Проект є продовженням фестивалю “Зміна”, який відбувся 12-15 лютого в Маріуполі.
З квітня о 17:00 в Музеї сучасного мистецтва Одеси (м. Київ; вул. Белінського, 5) розпочнеться виставка “Одеса. Фото Дні”, присвячена дослідженню історії одеської фотографії. Вона відбудеться в рамках фестивалю фотомистецтва Odesa//Batumi Photo Days, що триватиме до 10 квітня.
Нарешті, в неділю, 5 квітня, Національний художній музей України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) та фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентують спільний проект – "Герої Донбасу. Інвентаризація". Його реалізовано в рамках інціатив "Герої. Спроба інвентаризації" та "Донбаські студії". Початок – о 14:00.
На тижні радимо відвідати виставку Олександра Животкова “Формула тиші”. Вона розпочалася 28 березня в дніпропетровській галереї “АРТСВІТ” (вул. Артема, 4а) і має на меті показати вирізані з дерева твори автора, натхненні біблійними мотивами та подіями на Майдані 2013-2014 років. Останній день експозиції – 8 травня.
А харківським поціновувачам революційного мистецтва сподобається виставка “Синій – жовтому”. В ній митець Олексій Салманов зібрав фото, відео та арт-об’єкти, що осмислюють Революцію Гідності, роблячи акцент на кольорах національного прапору. Вона триватиме до 11 квітня в галереї COME in (вул. Данилевського, 26).