Культурний маршрут (30.05-05.06)

Останній тиждень весни виявився надзвичайно насичесним культурними подіями. Про новий фестиваль у Мистецькому Арсеналі, виставку одеських «фраєрів» у Києві, експозицію Макова, фестиваль нових медіа у Дніпрі та ін. – у свіжому випуску Культурного Маршруту.

 

Олександр Король. «Нікола Тесла». Ілюстарція до виставки «Восьмий день»

 

30 червня у Дніпрі розвочинається фестиваль нових медіа «Конструкція». Його інсталяції, виставки та спецпрограми поєднають теми містобудови та соціокультурного розвитку.

 


 

Також 30 травня у Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10) презентують фільм Георгія Бабанського «Табун». Стрічка розповість про життя київської арт-тусівки.

 


 

31 травня за адресою: Лаврський провулок, 9 стартує виставка одеського фестивалю «Freierfest 2016». 30 художників інтерпретують поняття «фраєр» із художньої точки зору.

 


 

У цей же день, 31 травня, о 14:00 пейзажист Володимир Козюк спробує встановити рекорд України. Він збирається написати 10 пейзажів за 1 годину, кошти з продажу яких підуть на благодійність.

 


 

Роман Мінін відкриває нову виставку «T M Z and other» 31 травня о 19:00 в арт-просторі Unlimited Art Foundation (м. Київ; провулок Лаврський, 7). У проекті художник продемонструє фотоасоціації із Донецьком, Нью-Йорком і Лондоном.

 


 

Так само 31 травня у галереї «Дукат» (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б) розпочнеться виставка «Стан речей». У новому проекті художник Павло Маков поміркує про взаємозв’язок тексту та ландшафту на прикладі найпростіших ігор в «хрестики-нулики» та морський бій.

 


 

1 червня фонд ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) розпочинає проект «Арт-середа»/«Арт-середовище». Першим власний творчий простір створить молодий митець Петро Армяновський.

 


 

Від 1 до 5 червня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) вже вдруге відбудеться фестиваль «Арсенал Ідей». Крім традиційних науково-мистецьких програм на ньмоу відбудеться музейний квест, Форум нової освіти та ін.

 


 

Дмитро Молдованов розпочне нову виставку «Світла трава» 1 червня в київській Я Галереї (вул. Хорива, 49Б). Він сконструює утопічний світ, в якому художник є «богом-творцем».

 


 

«Наше національне тіло» – міжнародна виставка, що стартує 1 червня в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ; бульвар Шевченка, 12). Художники із України, Польщі та Росії створять колективний портет своїх націй.

 


 

2 червня о 19:00 у дніпровській Я Галереї (вул. Гусенка, 17) розпочнеться виставка «Восьмий день». У ній Олександр Король інтерпретує сучасність як новий день світотворення, складений із мозаїчних фрагментів релігії, науки та соціальних норм.

 Нарешті, 3-5 червня у харківському «ЄрміловЦентрі» (площа Свободи, 4) відбудеться серія практичних воркшопів зі створення медіа-інсталяцій. У заході візьмуть участь художники із Японії, США, Італії, Австрії та України.