У дніпровській Я Галерея влаштують прогулянки по воді

2 червня о 19:00 у дніпровській Я Галерея (вул. Гусенка, 17) Олександр Король розпочне нову виставку – «Восьмий день». У проекті він інтерпретує сучасність як новий день світотворення, складений із мозаїчних фрагментів релігії, науки та соціальних норм.

 

Олександр Король. «Нікола Тесла» (2015, полотно, акрил, мішана техніка). Тут і далі – роботи з виставки

 

Мистецтвознавиця Поліна Ліміна – про проект:

 

«Етап, у якому людство зараз існує, автор наповнює концептами релігії та науки, соціальними нормами та світоглядними засадами. Мистецьке дослідження сучасності стає міцно зв’язаним із людською особистістю, не зображуючи її прямо, але зосереджуючись на загальних дискурсах. Кожна окрема робота насичується великою кількістю семантичних символів, розташування яких відповідає текстовій структурі – і твори Короля фактично прочитуються […]

 

“Сучасним є той, хто стежить за своїм часом, щоб побачити у ньому не світло, а темряву. Усі епохи для тих, хто прозирає у їхню сучасність, сповнені темрявою”, – писав Джорджо Агамбен, осмислюючи поняття відносин людини із часом. Тож бачимо, що саме до матерій темряви Восьмого дня звертається Олександр Король, і, таким чином, входить до специфічного, особливо наближеного співіснування з періодом сьогодення. Проте, авторський погляд аж ніяк не засуджує, а скоріше наповнений співчуттям до процесів, які відбуваються в одночасно нескінченній та короткочасній субстанції “сьогодні”».

 

«Прогулянки по воді» (2015, полотно, акрил)

 

«Без назви» (2015, папір на полотні, акрил)

 

Олександр Король народився у 1974 році. Навчався у Львові, а також у Дніпрі, де нині живе і працює. Із 2011 року бере участь у проектах Я Галереї.