Маков пограє у хрестики-нулики в «Дукаті»

«Стан речей» – нова виставка Павла Макова, що стартує 31 травня о 19:00 у галереї «Дукат» (м. Київ; вул. Рейтарська, 8Б). Художник розпочне проект про взаємозв’язок тексту та ландшафту із алюзій на найпростіші ігри в «хрестики-нулики» та морський бій.

 

Тут і далі – роботи Макова із виставки

 

За задумом художника, проект займе близько трьох років та складатиметься із понад 40 офортних форм. Кожна дошка водночас репрезентуватиме архітектурну споруду і нагадуватиме букви латинської й кириличної абетки. Із цих частин згодом складатиметься розмаїтий ландшафт.

 

 

У анонсованому проекті Павло Маков продовжує творче дослідження процесу «виробництва присутності», розпочате у попередніх серіях. Переживання життя тут і зараз, відчуття власної присутності у матеріальному світі знаходять відображення у нашаруванні відбитків на папері. Маков вихоплює швидкоплинну й пронизливу мить дійсності, у якій воєдино сходяться минуле та майбутнє, і прагне передати її слід — стан речей.

 

Павло Маков народився у 1958 році у Санкт-Петербурзі. Навчався у Ленінграді, Харкові та Криму. Провів понад 40 персональних виставок в Україні, Росії, Німеччині, Нідерландах, Естонії, Чехії, Норвегії, Франції, Данії, Угорщині. Твори зберігаються у Музеї Вікторії і Альберта (Лондон), Галереї мистецтв Коркоран (Вашингтон), Музеї Метрополітен (Нью-Йорк), Державній Третьяковській галереї, Державному музеї образотворчих мистецтв ім. О. С. Пушкіна (Москва), Національному художньому музеї України та інших музейних і приватних зібраннях світу.