Культурний маршрут на серпень

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Оскільки команда ART UKRAINE йде на канікули, цього тижня ми підготували вам матеріал про культурні події, які варто відвідати у серпні. А також нагадуємо про важливі виставки, що вже діють, але які не можна пропустити. Протягом місяця ця стаття буде доповнюватися новими подіями, про які нам стане відомо.

 

Сьогодні і завтра (1 та 2 серпня) у Києві відбудеться перший фестиваль альтернативної, неформатної та експериментальної музики «16+».

На трьох майданчиках (Головний (Подвір'я), Електронний та Підземний) виступить велика кількість колективів, а також відбудуться кінопокази.

 

Учасники фестивалю: «Хамерман знищує віруси», Людська Подоба,  Sviter art group, Сthulhu Rise, NaZgul project, Топоркестра, Tanya Tanya, Ivanov Down /DJ Макет/, TENPOINT, Tamyslav & Tuna, ІО, OwamO, NOX SONUS, __ rodion, Sasha D, Cryptoman, åß ∂ ƒ, bpi3, Vinipuz Mob, psychedelic band The Astrobiters, «Дичка», Юрко Іздрик, «Supremus», Oathere, MR.MEN, Quarkmonk, Strukturator, Audacity, Rhobodub.

 

 

Сьогодні, 1 серпня, у Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставки робіт митців-шістдесятників «Спалах».

 

Українське шістдесятництво — одна з яскравих сторінок новітньої вітчизняної історії. Поява нового покоління талановитих літераторів та митців, які виступали за оновлення тодішнього суспільства, протестували своєю творчістю проти пануючої задушливої атмосфери, боролися за справжні культурні цінності, провідну роль української мови, національну пам'ять, людську гідність, стала чи не найважливішою подією українського суспільно-політичного життя періоду хрущовської «відлиги».

 

В.Зарецький, Киянка


Тим часом у Муніципальній гарелереї Харкова відбудеться відкриття жіночої виставки «ВИХІД». Три авторки (Женя Моргулян, Лєна Ліснича, Ніна Виноградова) представляють живопис, графіку і об'єкти. «Якою б неприступною здавалася нам стіна, насправді вона є воротами», ­ аргументують художниці обрану тему.

 

 

Сьогодні, 1 серпня, відбудеться останній кінопоказ в рамках програми «Тиждень документального кіно на пляжі». На літньому кіномайданчику у ANGAR beach club, що розташований на Трухановому острові у Києві, о 21:30 покажуть Фільм-переможець цьогорічного Docudays UA «Останній лімузин» від режисера Дарьї Хльосткіної.

 

Міхаіл, Андрєй, Ніна, Владімір, Надя та Люда – п’ятеро працівників колись потужного автомобільного заводу ЗІЛ. Раптом підприємство отримує замовлення на виготовлення трьох легендарних лімузинів ручного збирання. Міхаіл разом зі своєю командою фахівців з ентузіазмом береться до справи, радіючи можливості показати, чого вони варті.

 

Кадр з фільму «Останній лімузин»

Кадр з фільму «Останній лімузин»

 

А у період з 1 по 16 серпня на ВДНГ проходитимуть кінопокази організовані Docudays UA спільно із Арт-пікніком Слави Фролової. Кожен із відібраних фільмів по-своєму представляє реальність, яку прийнято називати пострадянською. Ця реальність, що тривалий час була нашою спільною реальністю, зараз переживає драматичні зміни. Організатори кінопоказів не прагнуть робити висновки, але намагаються дивитись, обговорювати, думати та аналізувати.

Детальний розклад можна дізнатися тут.

 

19 серпня відбудеться відкриття виставки у харківській галереї «Єрміловцентр», яка наразі перебуває на канікулах. Поки про цей проект відомо мало. Ми змогли дізнатися, що це буде виставка приватної колекції Віктора Єременко, яка триватиме з 19 по 29 серпня.

 

21 серпня у Мистецькому Арсеналі розпочне свою роботу проект «УКРАЇНСЬКИЙ ЛАНДШАФТ. ПО ТОЙ БІК ВІДЧАЮ». Арт-проект до дня Незалежності України складається з двох ча­стин, які співставляють краєвиди України до, під час і після тра­гічних подій, пов’язаних із воєнними діями у східних областях.

 

Володимир Бовкун, Під сонцем, 2013, 100х100 

 

Традиційний пейзаж стає контрапунктом до трагічної картини театру воєнних дій, що сколихнули нашу країну. Адже територія, ландшафт — це те, що об’єднує державу, і саме краєвид спадає на гадку у більшості випадків, коли людина думає про Батьківщину.

Проект об’єднує близько 120 художників і понад півтисячі пейзажів. Серед майстрів як визнані митці, так і молоді художники. Завдяки проекту вдалося відкрити і нові імена, включено роботи до експозиції Анатолія Криволапа, Олександра Бабака, Артема Волокітіна, Олександра Ройтбурда, Владу Ралко, Максима Мамсікова, Даниїла Галкіна, Юрія Пікуля та інших. Автор проекту Євген Карась.

 

Анатолій Криволап, Пейзаж, 2004, 60х80

 

Також нагадуємо вам, що у Національному художньому музеї України в серпні триватиме виставка робіт Анатолія Сумара.

Вирішальний вплив на формування неповторної манери Анатолія Сумара мало модерне європейське мистецтво, яке він міг бачити у музеях Москви та Ленінграду, зокрема творчість Пабло Пікассо (вітчизняний авангард тоді ще ревно утримувався у «спецфондах» музеїв). До живописного почерку, вочевидь, доєдналося мислення архітектора – відтоді композиційне, пластичне та колористичне осягнення простору стало основною темою творчості митця. Однак саме через присутність місця, його фізичних вимірів і вражень від нього живопис Сумара не втрачає зв’язку з реальністю та не переходить в категорію чистої абстракції.

 

Анатолій Сумар, Вулиця Леніна, 1959, 65,5 х 110

 

До 24 серпня у PinchukArtCentre триває виставка «Біографія». Це другий проект в контексті «PAC-UA Переосмислення», який є результатом співпраці «Відкритої групи», до основного складу якої входять п’ять українських митців: Юрій Білей, Антон Варга, Павло Ковач, Євген Самборський, Станіслав Туріна. Львівського художника Юрія Соколова було запрошено, щоб разом дослідити феномен поняття «біографія».

 

Біографія – предмет дослідження «Відкритої групи»

 

У музеї Ханенків до 31 серпня триватиме виставка «Життя води. Китайське мистецтво 18-20 століть».

 

Тема води як об’єкту поклоніння, споглядання, замилування, приборкання об’єднала вибрані твори живопису, скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва з колекції Музею Ханенків у новому виставковому проекті, що продовжує знайомити відвідувачів із фондовими збірками музею, а також має на меті привернути увагу до питань взаємодії культури і природи, осмислити водну стихію не лише як джерело фізичного існування, а і як невичерпний ресурс інтелектуального і творчого переживання.

 


В Одесі триває проект галереї «Худпромо» «Кінопроби», що присвячений технікам та прийомам, які здатні зробити життя кіношним явищем. Куратор цього проекту Макс Ковальчук. Серед представлених художніх робіт на виставці Temporary Group показали відео «Досвід #1». Ця робота була створена спеціально для проекту «Кінопроби». «Досвід #1» — це реакція художників на події, що сколихнули Одесу 2-го травня. Виставка триватиме до 15-го серпня.

 

По центру робота Романа Мініна, Вір Першим 2014

 

P.S.

Сьогодні, 7 серпня, о 18 годині у музеї-майстерні І.П.Кавалерідзе відбудеться відкриття ретроспективної виставки, присвяченої 100-річчю з дня народження українського художника Бориса Григоровича Нестеренко.

 

Борис Григорович поєднує в своїй творчості традиції української та білоруської живописних шкіл, риси академічного соцреалізму і так званого «радянського імпресіонізму». На картинах живописця  Київ, вже багато в чому нами втрачений: Видубичі, Києво-Печерська Лавра, а також культовий Седнєв, де у Будинку творчості художників України він працював і дружив з Тетяною Яблонською.

 

Б.Г.Нестеренко, Жінка в червоному головному уборі, 80х60, картон, масло

 

Також на виставці представлені роботи в жанрі портрета, історичному жанрі, натюрморті. Роботи доступні для придбання.

 

Б.Г.Нестеренко, Біля вікна, 80х70, картон, масло