Культурний маршурт (26 січня-1 лютого)

У новому «Культурному маршруті» – лекція про врятованого кримськими татарами німецького митця, виставка людей-«повітряних кульок», «Стіна Гідності» Майдану та ще багато цікавого.

 

28 січня в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську (вул. Гусенка, 17) відбудеться лекція про культового митця ХХ століття – Йозефа Бойса. Подія буде проведена в рамках циклу «Основні постаті в мистецтві модернізму та постмодернізму». Мистецтвознавець Олена Городенко-Наконечна розкаже про створені Бойсом мистецькі форми для розуміння соціальних стосунків між Заходом і Сходом, про зв’язок художника з Кримом, а також про парадокси сприйняття його творчості в рідній Німеччині та в пострадянських країнах. Початок лекції – о 19:00.

 

 

У цей же день, 28 січня, в київському арт-просторі Closer розпочне роботу нова виставка Андрія Боярова. До SITE-SPECIFIC / KOHASPETSIIFIKA увійшли чорно-білі передвоєнні знімки, які митець знайшов на одній із вулиць Талліна і довгий час не насмілювався поділитися ними з публікою. Проект покликаний виокремити риси людської «самості» та продемонструвати, що кожна людина унікальна по-своєму. Експозиція Боярова триватиме до 15 лютого.

 

 

А в Центрі візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) 28 січня о 19:00 відбудеться презентація виставки-дослідження «Надбудова». Вона представить найцікавіші проекти київського повоєнного неомодернізму в архітектурі. «Надбудова» розкриє особливості стилю таких архітекторів, як Едуард Більський, Флоріан Юр’єв, Ада Рибачук, Володимир Мельниченко, Михайло Будиловський, Анатолій Добровольський, Йосип Каракіс, Авраам Мілецький, Наталія Чмутіна, Володимир Шевченко, Валентин Штолька. На виставку можна буде потрапити до 28 лютого з 13:00 до 19:00 в будь-який день, крім понеділка.

 

 

 

З 28 січня в Dymchuk Gallery (Київ; вул. Ярославська, 21) триватиме експозиція Balloon People французького митця Алана Родьє, який на початку дев’яностих був відомий як успішний фешн-фотограф. На картинах виставки зображені фігури людей, які складаються з повітряних кульок. Останній день Balloon People – 2 березня.

 

 

Музей сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5) з 29 січня до 28 лютого презентуватиме виставку Матвія Вайсберга «Стена Достоинства» («Стіна Гідності»). Перша її частина покаже датовані 2012-м роком твори, натхненні старозаповітною біблійною символікою та враженнями автора від подорожі до Ієрусалиму. Друга присвячена сучасній Україні – Майдану та Революції Гідності. Офіційне відкриття «Стены Достоинства» відбудеться 29 січня о 16:00.

 

 

Також цього тижня радимо відвідати виставку Віктора Погорєлова «Відчуття відкритого» («Ощущение открытого») в харківському «Ермилов Центр», яка відкрилася 23 січня і триватиме до 8 лютого. Окрім абсолютно нових творів у проект художника-монументаліста увійшли роботи з його попередніх циклів – «Пазлы», «Рельеф», «Аллюзии». В «Ощущение открытого» Погорєлов дає відповіді на екзистенційні запитання про сенс буття, духовного розвитку, свободи та боротьби зі страхами.

 

 

Нагадуємо, що з 24 січня до 5 лютого галерея «Бункермуз» (м. Тернопіль) запрошує на експозицію «Будуть люди». Проект художника Сергія Декалюка доводить, що в усі часи люди залишаються такими, як є – зі своїми симпатіями, скандалами та слабкостями. Всі твори виставки Декалюк створив протягом останніх семи років. Вони виконані олією на полотні.

 



Культурний маршрут (20-26 жовтня)