Культурний маршрут (16.01-22.01)

Цього тижня культурна мапа країни пропонує подивитися на нещодавно оновлену львівську "статую Cвободи", поринути у світ японської гравюри укійо-е 19 століття й відвідати виставку графіки студентів НАОМА, приурочену до 100-річчя Академії. Про ці та інші, не менш цікаві події, — у традиційному Культурному маршруті!

 

16 січня о 19.00 в музейно-виставковому центрі «Музей історії Києва» відбудеться відкриття персональної виставки «Трикрапка» Костянтина Копосова. При створенні робіт Копосов відштовхується від ключової тріади: точки в просторі, точки в часі і точки зору. Роботи художника — це переосмислення класичних пейзажів через сучасні яскраві мінімалістичні візуальні образи.

 

 

16 січня о 19.00 галерея в «Домі Майстер Клас» представить проект «Пожива для музею» художників Ніні Палавандішвілі та Дата Чіголашвілі (Тбілісі). Роботи, представлені в експозиції, є частиною архіву, створеного учасниками робочої сесії Ніні і Дата в Мелітополі у 2015 році, коли митці працювали над розробкою програми ревіталізації Мелітопольського краєзнавчого музею.

 

 

17 січня об 11.00 на майдані біля пам’ятника Т. Шевченкові у Львові відбудеться офіційне відкриття відреставрованої скульптурної композиції «Ощадність. Рільництво. Промисловість», яка увінчує Львівський музей етнографії та художнього промислу з 1891 року. Нещодавно твір львівського скульптора італійського походження Леонарда Марконі було відреставровано вперше за більш ніж 100 років.

 

 

17 січня о 19.00 у рамках проекту "Донбаські студії" фонду ІЗОЛЯЦІЯ відбудеться лекція філософа Володимира Приходька “Атлас Донбасу: екзистенційна топографія одного суб’єкта”. Чи існує особлива ідентичність Донбасу? Що її визначає? Як вона формувалася? У який спосіб ми можемо говорити про власний досвід існування в цьому просторі?

 

 

Також 17 січня о 19.00 у Французькому інституті в Україні (Київ) пройде відкриття виставки твроів абхазького художника Ахри Аджинджала «Вторгнення». У роботах з циклу митець вміло поєднує елементи, що нібито суперечать один одному: витонченість і твердість, прихильність до традиційних мистецьких технік і постійне прагнення до новаторства, технічний мінімалізм і багатство ритмів і фактур.

 

 

18 січня українські музеї святкуватимуть міжнародний День селфі в музеї. Зокрема, долучитися до заходу можна буде в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (з 10.30 до 17.30), Київському національному музеї російського мистецтва (з 10.00 до 17.00) та Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (з 10.00 до 18.00).

 

 

18 січня о 14:00-15:30 в УКМЦ пройде конференція «Громадсько-політичний процес і його результат у сфері культури», з метою публічного обговорення нагальності гуманітарної реформи та вироблення консолідованої позиції щодо модернізації законодавства про культуру, публічного адміністрування і державного управління в культурній сфері. Кількість місць обмежена, акредитація обов'язкова. Детальніше

 

 

18 січня о 18.00 галерея «Триптих АРТ» презентує персональну виставку скульптури Світлани Карунської «Тонкі зв’язки». «Де ті грані, тонкі межі, що відділяють бачене від нового, нове від повторення, наслідування від цитування, власний погляд від наслідування, потворне від гарного, складне від простого?Ніжні взаємини, глибокі взаємовпливи, тонкі зв’язки…» (Світлана Карунська).

 

 

Цього тижня свою Арт-Середу в просторі IZONE проведе група KRITZ. Група була створена в 2015 році. До неї увійшли Данила Проскурін, Олександр Синельников і Тетяна Червона. Учасники в основному працюють з документальною фотографією. У рамках Арт-Середи група покаже свій фотопроект про закулісся і будні мандрівного цирку-шапіто «Арт-Флай». Зустріч — 18 січня о 19.00.

 

 

Я Галерея у Дніпрі запрошує на відкриття проекту Дмитра Молдованова "Геродотів ліс", що відбудеться 18 січня о 19.00. У живописних серіях останніх років художник-неопримітивіст усе більше поринає у вигаданий та примарний світ, населений дивними істотами, на противагу раннім сатирично-гротесковим творам із конкретними дійовими особами, загубленими в урбаністичному передмісті. 

 

 

19 січня о 18.00 Музей історії Києва запрошує на відкриття виставки творів живопису Володимира Патика "Джаз і сонце". Володимир Патик — український живописець, пейзажист, майстер натюрморту, член Спілки Художників України з 1958 року. У рамках вiдкриття виставки вiдбудеться презентацiя арт-видання "Малярство. Графiка. Володимир Патик" два томи, подарункове виконня.

 

 

19 січня о 19:00 галерея "NEBO" в Києві запрошує на урочисте відкриття виставки робіт студентів кафедри графічних мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури "Спадкоємці", присвяченої 100-річному ювілею НАОМА. Академію було засновано 18 грудня 1917 року з ініціативи видатних українських діячів культури, науки і мистецтва.

 

 

Продовжуючи дослідження Дніпропетровської школи фотографії (ДШФ), Галерея Артсвіт презентує персональний проект Марка Мілова "За місцем проживання". Світлини, зібрані з різних періодів та проектів фотографа, ніколи не планувалися як окрема серія, але в кураторському проекті галереї вони знаходять необхідний ракурс. Відкриття відбудеться 19 січня о 19:00.

 

 

Виставка «Світ кабукі» презентує одне з виняткових явищ японського і світового мистецтва — японську гравюру укійо-е, школи Утаґава найвизначнішої і найбільш впливової школи майстрів Японії 19 століття. Колекція творів укійо-е була подарована музею Посольством Японії в Україні у 1997 році. Виставка проходить в рамках Днів Японії в Україні. Відвідати виставку можна 21 січня — 19 лютого 2017 року.

 

 

22 січня о 16.00 в науково-мистецькій платформі "Острів"відбудеться воркшоп з коміксів, а за деякий час створені в рамках воркшопу твори будуть опубліковані в журналі GON. Видавець цього журналу проведене презентацію, розповість про власні графічні історії та допоможе кожному  порадами стосовно реалізації робіт. Реєстрація