Культурний маршрут (03.08-01.09) (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

ART UKRAINE іде на заслужений відпочинок до вересня, тому замість традиційного тижневого випуску Культурного маршруту пропонуємо вашій увазі найцікавіше з мистецького життя України за весь останній місяць літа. Зокрема – арт-спостереження за зоряним небом, походеньки з «Арлекіном...», «Німі ночі» в Одесі та багато іншого. До нових культурних мандрівок восени!

 

4 серпня Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України розпочинає проект «Практика видозмін». Це виставка інсталяцій, живопису, арт-об’єктів і відео українських митців, тема яких – «Індивідуальна та суспільна еволюція». Учасники проекту:  Віталій Агапєєв, Констянтин Аленинський, Юлія Бєляєва, Мирослав Вайда, Гліб Вишеславський, Гамлет, Андрій Зелинський, Єгор Зігура, Володимир Гончаренко, Мар'яна G, Тетяна Кашкарова, Павло Керестей, Олександр Клименко, Руслан Колмиков, Дарина Кольцова, Антон Логов, Тетяна Малиновська, Павло Маков, Микола Малишко, Ігор Манко, Олекса Манн, Роман Мінін, Роман Міхайлов, Ніна Мурашкіна, Марія Павленко, Роман Пятковка, Олександр Ройтбурдт, Іван Семесюк, Тарас Середа, Юрій Сивирин, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Андрій Сігунцов, Олег Тістол, Дмитро Толкачов, Богдан Томашевський, Оксана Чепелик, Василь Цаголов, Альбіна Ялоза, Omnia Voivat. Відкриття – о 18:30 за адресою: м. Київ; вул. Щорса, 18д.

 

Ілюстрація до проекту

 

5 серпня, о 19:00 в арт-центрі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) арт-група «Шило» та Юлія Кривич презентують дві нові фотокниги. Видання «Хроніка» увібрало серії «Шила» останніх п’яти років, а «Передчуття» з’явилося на світ завдяки перемозі Юлії Кривич у конкурсі від Місяця фотографа у Кракові. Обидва проекти розповідають про актуальні соціально-політичні події в Україні за допомогою різних фотографічних підходів.

 

Робота групи «Шило» з нової книги

 

Київська галерея «Триптих Арт» покаже найкращі роботи зі своїх експозицій в проекті «Літній дивертисмент». Він є частиною традиційних сезонних «збірних» оглядів творів галереї, які тривають з часу її заснування в 1989 р. Літня виставка триватиме з 5 до 18 серпня.

 

Люба Рапопорт. «Літо в місті» (1985, полотно, олія). З проекту «Літній дивертисмент»

 

Сергій Панасенко презентує перший персональний проект у київській Я Галерея (вул. Хорива, 49Б). У виставці «Минуле теперішнє» митець розкриває теми війни та руїни крізь призму давньогрецьких міфів і християнства. Вона розпочнеться 5 серпня о 18:00 і триватиме до кінця місяця – 31 серпня.

 

Cергій Панасенко. Без назви (із серії «Буття») (2014, папір, бітум)

 

Також цього місяця мистецька агенція «АртПоле» влаштовує серію заходів у Києві. Проект отримав назву «SUM of SUN / музика, кіно, спостереження / планета Голосієво». В рамках нього відбудуться музичні концерти, кінопокази, виставка та спостереження за зоряним небом. Детальніше із програмою «Планети Голосієво» на 15, 22 та 29 серпня можна ознайомитися за посиланням.

 

Ілюстрація до проекту

 

У серпня відбудуться нові лекції про архітектуру від експертів із Великої Британії та США в рамках резиденції «Architecture Ukraine». 14 серпня о 17:30 Майк Лоулесс розповість про навколишнє середовище в умовах конфлікту в лекції «Баланс». Цього ж дня о 19:00 Ендру Хешер розкриє зв’язок між архітектурою та гіманізмом («Домашні питання...»). А 15 серпня о 15:00 в лекції «Extrastatecraft» Келлер Істерлінг пояснить, чому інфраструктура міста є його «операційною системою». Всі заходи проекту відбудуться на території фонду ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8; 2-й поверх). Мова викладу – англійська.

 

 

«Арлекін Іде...» – нова виставка в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12), що розпочнеться 20 серпня. До неї увійшли твори з унікальної колекції Ігоря Диченка – українського мистецтвознавця і художника, який присвятив своє життя дослідженню творчості українських митців ХХ ст. До колекції Диченка увійшли роботи авангардистів, шістдесятників і представників «нової хвилі». Проект можна буде відвідати до 6 вересня.

 

 

Із 21 серпня в Центрі сучасного мистецтва в Івано-Франківську (вул. Шевченка, 1) можна переглянути оновленю колекцію, приурочено до двохріччя центру. До неї увійшли твори Ореста Заборського, Володимира Луканя, Юрія Боринця та інших місцевих художників, а також твори митців із Німеччини та Голландії. Відвідати виставку можна у будні з 15:00 до 18:00.

 

 

Також із 21 серпня в Американському домі в Києві (вул. Пимоненка, 6) експонується арт-проект «Коефіцієнт незалежності». До нього увійшли твори 30 художників із України та США, які присвячені темі національної ідентифікації. Учасники проекту: Артем Волокітін, Дикуха Марина, Егор Зігура, Настасія Євдокимова, Ігор Коновалов, Микола Карабінович, Ольга Кашпор, Евгеній Климчак, Дар’я Кольцова, Павло Коробчук, Костянтин Лізогуб, Антон Логов, Белла Логачова, Тетяна Малиновська, Марина Біндіч, Ніна Мурашкіна, Роман Мінін, Ганна Миронова, Роман Михайлов, Валентин Попов, Оксана Пиж, Садан, Ольга Селищева, Тарас Середа, Андрій Сидоренко, Віктор Сидоренко, Оксана Солоп, Олеся Трофіменко, Давід Ціклаурі, Оксана Чепелик, Костянтин Чернічкін, Сергій Якименко, Лілія Чевага. Раніше «Коефіцієнт незалежності» експонувався в Інституті проблем сучасного мистецтва.

 


 

22 та 23 серпня в Одесі триватиме 6-й Міжнародний фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». У програму проекту увійшли чотири кінострічки, дві інтермедії та рання українська анімація 20-30 рр. ХХ ст. Покази відбудуться в супроводі музикантів із України, Білорусі та Чехії.

 

 

23 серпня харківський «ЄрміловЦентр» (Площа Свободи, 4) розпочав новий сезон із нової виставки Романа Мініна – «Transformatka». У ній митець презентує нові роботи за час літніх канікул, а також 4-метровий барельєф-лайтбокс «Нагорода за мовчання». За словами Мініна, виставку присвячено «трансформаціям форм і зміні їхнього змісту».

 

 

Ґете-Інститут організує у Києві майстер-класи зі створення сценарних заявок. Їх проведе Нора Фінґшайдт  – режисер і сценарист із Німеччини. Заходи відбуватимуться з 25 до 29 серпня у приміщенні інституту в Києві (вул. Волоська, 12/4).

 

Ілюстрація до проекту

 

У галереї «Бункермуз» (м. Тернопіль; бульвар Шевченка, 1) триває виставка «Пригоди пана Потоцького». Це серія картин художника Петра Буяка, які в іронічній формі розповідають про минуле життя мешканців Івано-Франківська. Відвідати експозицію можна до 27 серпня.

 

 

 

До 28 серпня в Музеї «Духовні Скарби України» (м.Київ; вул. Десятинна, 12) триває Фестиваль сучасної кераміки «ЦеГлина». В проекті можна переглянути твори Уляни Ярошевич, Гії Міміношвілі, Ігора Берези, Неллі Ісупової, Світлани Пасічної, Володимира Хижинського, Юрія Мусатова, Володимира Ковальова, Олександра Рося, Олесі Рось, Андрія Ільїнського, Ірини Марко, Ганни Друль, Лізи Портнової, Андрія Кириченка, Олесі Дворак-Галік, Нати Попової, Андрія Собяніна, Наталії Борецької-Грабар, Івана Фізера та інших. Також в рамках фестивалю відбуваються дискусуї, кінопокази, творчі вечори та презентації, присвячені кераміці.

 

Твір Олесі Дворак-Галік з фестивалю «ЦеГлина»


NB! Стаття публікується в режимі оновлення. Далі буде...