«Хроніка» та «Передчуття» фотографів із Харкова та Дніпропетровська

5 серпня о 19:00 в арт-центрі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться презентація двох нещодавно виданих фотокниг«Хроніка» харківської групи «Шило» та «Передчуття» Юлії Кривич.

 

Автори видали книги у Європі. «Хроніка» увібрала серії «Шила» останніх п’яти років, а «Передчуття» з’явилося на світ завдяки перемозі Юлії Кривич у конкурсі від Місяця фотографа у Кракові. Обидва проекти розповідають про актуальні соціально-політичні події в Україні за допомогою різних фотографічних підходів.

 

Одна з робіт Юлії Кривич

 

На презентації фотографи розкажуть про те, як створювали серії та робили фотокниги, як прийшли до вибору візуальної мови і що хочуть розповісти про революцію та війну через свою фотографію. Після презентації глядачі зможуть поставити запитання авторам та придбати фотокниги.

 

Робота групи «Шило» з нової книги

 

Група «Шило» (Сергій Лебединський, Владислав Краснощьок, Вадим Трикоз) – харківська фотогрупа, заснована у 2010 році. Учасники багатьох міжнародних фестивалів та виставок. Фотокнига «Euromaidan» була номінована на «книгу року» у рамках фестивалю у Каселі, а також потрапила у короткий список Aperture Foundation Paris Photo «First Photobook» Award. Номінанти конкурсу Discovery Award у рамках найпрестижнішого та найстарішого європейського фотофестивалю Les Rencontres d'Arles (до кінця фестивалю у Арлі експонуються три серії: «Негативи зберігаються», «Євромайдан», «АТО»).

 

Юлія Кривич – фотограф із Дніпропетровська, яка вже кілька років живе та працює у Польші. Закінчина магістратуру на факультеті медіа-мистецтва в Академії мистецтв у Варшаві. Дипломний проект під назвою «Мій світ не там, де я» отримав головний приз на виставці Coming Out Best Diploma Degree. В 2014 р. у Варшаві відбулася перша персональна виставка автора, на якій був показаний проект «Передчуття», а у 2015 р. в рамках Місяця фотографії у Кракові була видана одноіменна фотокнига.

 

Інтерв’ю з Юлією Кривич на сайті ART UKRAINE

 

Організатор та модератор презентації – Аліна Сандуляк, мистецтвознавець, фотокритик, дослідниця сучасної української фотографії.