Культурний маршрут (1-7 червня)

Перші дні літа на календарі свідчать про те, що нинішній «Культурний маршрут» пролягає кількаденними мистецькими семінарами в Одесі та Києві. Так само цього тижня столичним жителям пощастить відвідати нову виставку Павла Макова, відірватися на другому «аутсайдер-фесті» та роздивитися «Відкритий лист» від українських фотографів.

 

Павло Маков. «Українська абетка» (ілюстрація з офіційного сайту художника) 

 

З 1 до 5 червня в Одесі відбудеться курс лекцій з основ кураторської діяльності від Школи арт-менеджменту. В його рамках можна буде дізнатися про теоретичні, практичні та історичні особливості кураторства. Викладач проекту – арт-критик, куратор, директор київського арт-центру Dymchuk Gallery Катерина Філюк. Заняття відбудуться 1, 2, 3, 4 та 5 червня за адресою: м. Одеса; Лідерсовський бульвар, буд. 5, оф. 166.

 


 

Ще один мистецький семінар розпочнеться триватиме з 1 до 6 червня у Києві. «З сучасним мистецтвом на ТИ» – новий захід від «Культурного Проекту» за участі художниці Алевтини Кахідзе. Курс складається з 5 днів теорії та практики про мистецькі засоби (рефлексія, провокація, субверсія, медіація, фасилітація), мистецький світ (ринок, ієрархічність, культура, тусовки), перформативність (нове мислення), класичне мистецтво (вміння трактувати). Заняття курсу «З сучасним мистецтвом на ТИ» відбуватимуться протягом тижня, – з понеділка по п'ятницю, – у групі з 15 осіб.

 


 

У середу, 3 червня, о 19:00 в арт-центрі Я Галерея у Києві (вул. Хорива, 49Б) відкривається нова виставка Павла Макова – «Межа». Це історія, яка почалася своєрідним «етнографічним дослідженням» людей, які оточують та поділяють з тобою спільний простір, з їхнім власним баченням Щастя за земного життя. Виставка «Межа» Павла Макова триватиме в київській Я Галерея до 29 червня. Майстер-клас із митцем у форматі запитань-відповідей відбудеться у приміщення галереї 4 червня о 19:00.

 

Павло Маков. «Межа» (із серії «Утопія. Хроніки 1992-2005»)

 

Також 3 червня о 19:00 в арт-центрі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться відкриття проекту «Розчинення». Це виставка львівської художниці та дизайнерки Олени Турянської, що продемонструє осягнення людиною «світу в динаміці». Останній день «Розчинення» – 26 червня.

 


 

«Відкритий лист. Оголені емоції» – виставка в київській галереї Art14 (Михайлівський провулок, 14), в якій українські фотографи відправляють поштівки із власними творами з посланнями людству. Її відкриття відбудеться 4 червня о 18:30, а 9 червня о 19:00 учасники проекту Гліб Вишеславський та Олександр Ляпін прочитають лекцію «Мейл-арт: досвід нових видів презентацій мистецтва. Традиція PF у фотографів».

 

 

 


«Берроуз-фест-2» – новий фестиваль аутсайдерського мистецтва, що відбудеться у просторі «ЛабГараж» (м. Київ; вул. Велика Житомирська, 38-а)  у суботу – 6 червня. Наша ціль – максимально широко представити всі аутсайдерські течії. Грайндкор і хіп-хоп, травесті-шоу і техно-дискотека, спіритичні сеанси і сеанси гіпнозу», – розповідають про проект організатори. Початок фестивалю – о 20:00.