«Відкритий лист» від українських фотографів

4 червня о 18:30 в галереї Art14 (м. Київ; Михайлівський провулок, 14) розпочинається проект «Відкритий лист». Він складається з виставки українських фотографів, а також лекції за їхньої участі.

 

Учасники проекту «Відкритий лист. Оголені емоції» відправили поштівки зі своїми фотографіями та супровідним текстом на звороті на адресу людства кураторці проекту – Анні Гайдай. Вона перенесла зібраний архів висловів у поштівках в публічний простір галереї, де послання повинні отримати його адресати.

 

 

«Відкритий лист, листівка або ще поштівка – це концентрат емоцій та подій відправника, що накопичені ним за певний час, це досвід, яким збагатився. Це бажання поділитися тим, що переповнює. Дорогою до адресата відкритий лист (без конверта) доповнюється власною історією: запахами, плямочками, загнутими кутиками, людськими дотиками, випадковими глядачами тощо. І зрештою впливає не тільки на отримувача», – так організатори характеризують проект.

 

Учасники виставки «Відкритий лист»: Олександр Ляпін, Ірина Рузіна, Олександр Ранчуков, Тарас Перун, Анна Войтенко, Роман Пятковка, Костя Смолянинов, Міла Войтович, Лана Янковська, Олександр Кадніков, Ярослав Солоп, Артур Бондар, Гліб Вишеславський, Геннадій Чернега, Костянтин Чернічкін, Андрій Авдєєнко, Ельміра Сидяк, Вікторія Підуст, Вальдемарт Клюзко, Оксана Курчанова, Кiндер Альбум, Віктор Нагорний, Лія Достлєва, Марія Войнова.

 

Анна Гайдай – співзасновниця та кураторка Культурного фотографічного центру PhotoCULT, організаторка міжнародного фестивалю візуальної культури «Візії», міжнародного фестивалю «Chernihivphotofest», численних виставок та освітніх програм, Міжнародного Портфоліо-Ревю в Києві, ініціаторка мобільної бібліотеки «Фотокнига.CULT», членкиня Національної Спілки Фотохудожників України.

 

Програма подій проекту «Відкритий лист. Оголені емоції»:

 

4 червня, 18:30 – Презентація арт-буку «Відкритий лист. Оголені емоції» за участі авторів та відкриття виставки, що триватиме до 10 липня.

 

9 червня, 19:00 – Лекція Гліба Вишеславського та Олександра Ляпіна «Мейл-арт: досвід нових видів презентацій мистецтва. Традиція PF у фотографів». На зустрічі можна буде дізнатися про мистецтво арт-комунікацій (mail art), яке бере свій початок ще з часів дадаїстів та сюрреалістів, про те, як мейл-арт став міжнародним рухом, хто був визнаним першим мейл-арт митцем, яке відношення до всього має група Флуксус, Ів Кляйн, Йоко Оно, а також про традицію відправлень фотопоштівок.

 

Виставка та арт-бук «Відкритий лист. Оголені емоції» реалізовані до 25-річчя Національної Спілки фотохудожників України за підтримки Центру PhotoCULT.