Культурний маршрут (13-20 травня)

Українські галереї, виставкові зали, музеї та ЦСМ цього тижня пропонують усім охочим різнопланові виставкові проекти, які ART URKAINE зібрав у щотижневій рубриці Культурний маршрут. Географія сьогоднішнього матеріалу: Київ - Дніпропетровськ - Львів. До речі, суботня ніч (17 травня) підпадає під міжнародну акцію Ніч музеїв, що надихнуло кілька вітчизняних інституцій на нові мистецькі проекти. 

 

 

14 травня у Малій галереї Мистецького Арсеналу відкриється виставка групи «Йод» «Вирішення проблеми». Автори проекту вважають, що будь-які дії задля вирішення гострих ситуацій у пострадянському просторі призводять до ще більшого ускладнення. Виставка «Вирішення проблеми» пропонує узагальнений образ такого абсурдного «розв’язання» ускладнених задач, які поступово вкорінюються в побут, переростають у звичку та стають невід'ємною частиною життя людини в пострадянському просторі.

 

 

Андрій Дудченко, Лента Мьобіуса, 2014, полотно, акрил


Цього ж дня в арт-центрі Я Галерея в Києві відкриється проект Андрія Дудченко «Здрастуй, Людино з глини».  За словами самого художника, його нова виставка – це звернення до молодої людини, яка знаходиться на порозі важливих життєвих рішень. Вона вагається, але в ній відчувається також і заклик до дії. В іронічній формі проект спонукає до переоцінки пріоритетів та цінностей, надбаних у процесі соціалізації, а також до свідомого перевідкриття фундаменту власної особистості.

 

 

Павло Ковач. Анатомія абсурду

 

Через кілька днів, 16 травня, у Боттега Галереї відкриється персональний проект Павла Ковача старшого «Анатомія абсурду». У рамках виставки автор представить серію живописних робіт, поєднаних з інсталяціями реді-мейд та об’єктами. Автор використовує художній досвід авангардних течій початку минулого сторіччя для того, щоб по-новому відкрити для себе буденні об’єкти навколо нас.  

 

 

 

17 травня до міжнародного дня музеїв у Мистецькому Арсеналі відбудеться НІЧ МІСТЕРІЙ — ніч мистецтва, музики, кіно і театру. Під час цієї події в анфіладній частині Мистецького Арсеналу відкриється виставковий проект «Еволюція мрії: НОВИЙ СТАРИЙ АРСЕНАЛ», який продемонструє відвідувачам трохсотлітню історію Мистецького Арсеналу від часів існування на його території Вознесенського дівочого монастиря XVI ст., Печерської фортеці, військового секретного заводу до його трансформації на культурну інституцію. Три виміри – духовний, міліарний та мистецький матиме експозиція, яка представить артефакти, пов’язані із Вознесенським Печерським монастирем, Старою Печерською фортецею та сьогоденням Мистецького арсеналу. У рамках проекту буде широко подано матеріали археологічних розкопок, які проводив на території Комплексу Інститут археології НАН України.

 

 

Знову ж у рамках міжнародної акції Ніч музеїв 17 травня в арт-центрі Я Галерея (Дніпропетровськ) куратори Марія Ланько та Лізавета Герман частуватимуть відвідувачів традиційним ужгородським бограчем та розповідатимуть історії про мистецьке життя Західної України. Візуальний супровід забезпечить онлайн платформа openarchive, за допомогою якої кожна історія на очах у глядачів перетвориться на тимчасову віртуальну виставку. 

 

 

Цього ж дня, 17 травня, у PinchukArtCentre відкриється проект під назвою «Страх та надія» — групова виставка Артема Волокітіна, Микити Кадана та Жанни Кадирової, в рамках якої художники представлять власний погляд на нещодавні події, що відбувалися в Україні, досліджуючи проблему конфлікту, пам'яті та персональної втрати. На експозиції будуть представлені нові роботи паралельно з вже відомими творами. Також у цей день в арт-центрі відкриється персональна виставка Алевтини Кахідзе «TV Studios / Кімнати без дверей» в рамках проекту «PAC-UA Переосмислення». 

 

 

Ігор Янович, із серії КОНТЕКСТ, музична школа, Прип'ять, фотограф - Марія Бикова, 2008, цифровий друк

 

Серед проектів, які вже розпочали свою роботу, слід наголосити на виставці живопису Ігоря Яновича у Національному музеї ім. А. Шептицького  у Львові. У проекті «Інтервал» автор представив чотири експозиції, що «попарно» демонструють основні теми його творчості. «Діалог» і «Контекст», кожен по-своєму, розглядають зіставлення абстрактного живопису й певного контексту, який підсилює звучання полотна. Тоді як «Течія» і «Суб’єктивний простір» безпосередньо розкривають тему трансформації і зміни матерії.