Історії про мистецьке життя Західної України в арт-центрі Я Галерея

17 травня о 20:00 в арт-центрі Я Галерея (Дніпропетровськ) в рамках міжнародної акції Ніч музеїв 2014 куратори Марія Ланько та Лізавета Герман частуватимуть відвідувачів традиційним ужгородським бограчем та розповідатимуть історії про мистецьке життя Західної України. Візуальний супровід забезпечить онлайн платформа openarchive, за допомогою якої кожна історія на очах у глядачів перетвориться на тимчасову віртуальну виставку. У цей день арт-центр працюватиме з 16.00 до 02.00. Вхід вільний.

 

В основу розповідей покладено матеріали (а також враження, життєві поради й кулінарні рецепти), зібрані під час дослідницьких подорожей Львовом та Ужгородом та ближчого знайомства із художніми сценами цих міст. 

20.00 - 21.30 / Історія перша. Про важливість спільноти та ужгородську традицію пригощати гастролюючих кураторів бограчем.

21.30 - 22.30 / Історія друга. Про Закарпатську школу живопису та новий український пейзаж.

22.30 - 23.00 / Історія третя. Про "Польську школу перформансу" і Йозефа Бойса як прабатька сучасного українського мистецтва.

23.00 - 23.30 / Історія четверта. Про рок-н-ролл, мексиканські серіали та шапку Татліна.

23.30 - 00.00 / Історія п'ята. Про занедбані гаражі та розкішні вілли.

*ВІДКРИТИЙ АРХІВ - інструмент довготривалого дослідження художніх практик, ініційований кураторами Лізаветою Герман та Марією Ланько спільно з художниками "Відкритої групи". Онлайн-платформа openarchive оприявнює метод кураторської роботи авторів проекту й водночас представляє її проміжний результат - профайли художників із біографією, вибраними творами, текстами та іншою інформацією 

В акції Ніч музеїв 2014 зі спеціальною програмою також беруть участь Дніпропетровський художній музей, галерея АртСвіт та Музей українського живопису.