Культурний маршрут (15-26.06)

У новому КУЛЬТУРНОМУ МАРШРУТІ буде багато сексу та еротики: у Дніпропетровську розпочинається виставка Ніни Мурашкіної про «інтерпретацію інтимної сфери», а у Києві стартує перша експозиція нового арт-простору «VAGINARIUM». Також протягом тижня у столиці України поговорять про культурний код міста і навіть відкриють фірму, що виготовлятиме мистецтво.

 

Робота Ернста Людвіга Кірхнера

 

17 червня о 18:30 у Києві розпочнеться виставка «Дефлорація: історія без історії», що стане своєрідною ретроспективою однойменної експозиції 1990-го року. Буде презентовано роботи художників Андрія Сагайдаковського, Ігоря Шульєва, Платона Сільвестрова та Олександра Замковського. Спеціальний гість – куратор «Дефлорації»-1990, власник і засновник першої львівської галереї сучасного мистецтва «Три крапки» Георгій Косаван. «Дефлорація» експонуватиметься в новій столичній галереї-лекторії «VAGINARIUM» (вул. Татарська, 1В) до 24 липня.

 

 

Також 17 червня відбудеться чергова лекція з проекту «Образ» в арт-просторі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31). Мистецтвознавець Тетяна Кочубинська розповість про творчість Ернста Людвіга Кірхнера – німецького експресіоніста, засновника арт-групи «Міста» та апологета колективної творчості. Початок лекції – о 19:00. Вхід – вільний.

 

 

Ще одна подія 17 червня – відкриття колективної виставки «Межа довіри» в арт-просторі «ЄрміловЦентр» (м. Харків; Площа Свободи, 4) о 18:00. Вона продемонструє роботи художників із Києва, Одеси, Харкова, Черкас, Івано-Франківська, Сімферополя, Москви та інших міст як «спосіб боротьби із панікою та страхом в умовах зруйнованого інформаційного поля». Проект триватиме до 10 липня.

 

 

На наступний день, 18 червня, у Vozdvizhenka ARTS HOUSE (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) відбудеться презентація проекту-хепенінгу «Майстер-арт». Він позиціонується як «фірма, що вироблятиме твори мистецтва». Її «топ-менеджери» – Микита Кравцов, Жанна Кадирова, Олексій Сай, Стас Волязловський, Віктор Покиданець та Максим Мамсиков, «адміністратор» – Семен Храмцов. Початок презентації – о 19:00.

 

 

Також у четвер, 18 червня, з 19:00 до 21:30 у дніпропетровському арт-центрі Я Галерея (вул. Гусенка, 17) триватиме відкриття персональної виставки Ніни Мурашкіної. У проекті «Ненажерлива» художниця візуалізує власний досвід сприйняття інтимної сфери через живопис, колаж і мемуарні тексти. Виставку можна буде відвідати до 31 липня.

 

 

Ніна Мурашкіна. «Дощ із чорних овалів» (2015, полотно, акрил, картон, туш, пір’я страуса й півня, часові механізми)

 

«Культурний код міста» – арт-хакатон, що пройде 19 та 20 червня на території платформи культурних ініціатив ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8). Він складається з лекцій, майстер-класів і воркшопів про взаємодію мистецтва і технологій, історії та інновацій, культури та даних про місто тощо. часть в арт-хакатоні – безкоштовна. Для участі необхідно пройти попередню реєстрацію.

 

 

Із 19 до 26 червня в арт-проторі Bereznitsky Project Space (м. Київ; вул. Туровська, 31) триватиме виставка Ліни Романухи. У проект «Homo ludens» увійшли колажі художниці, на яких зображено «людину, що грається». Для того, щоб відвідати виставку, потрібно зателефонувати за номером 067 230 58 16 чи 097 986 38 39.

 

Ліна Романуха. З проекту «Homo ludens»