Культурний маршрут (20-26.07)

Відео-арт і футуристичність – два найголовніші дороговкази цього Культурного маршрута від ART UKRAINE. На кіностудії Довженка покажуть «Український космос», у фонді ІЗОЛЯЦІЯ – «Міста майбутнього...». А PinchukArtCentre готує програму про українське кіно 1980-1990-х років.

 

21 липня о 19:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8) проведе відкриті дискусії в рамках міжнародної культурної резиденції «Architecture Ukraine». У заході візьме участь дует METASITU (Ліва Дударева – Латвія; Едуардо Кассіно – Іспанія), а також Джастін Тайлер Тейт (США/Канада) та Лусія Маффі (Італія). Мова викладу – англійська. Вхід – вільний.

 

 

У середу, 22 липня, дослідниця Яніна Пруденко презентує Відкритий архів українського медіа-арту (ВАУМА). Вона розповість про історію мистецького напряму в Україні та покаже найкращі роботи українських медіа-артистів. Подія відбудеться в арт-просторі Mezzanine (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31). Початок – о 19:30.

 


 

Із 22 липня PinchukArtCentre (м. Київ; вул. Велика Васильківська, 1-3/2) разом із Національним центром Олександра Довженка відкриває програму «Перехідний синдром: Українське кіно 1990-х...». Проект складається із серії дискусій та кінопоказів, які зосередяться на стрічках українських режисерів, створених у період 1980-1990-х рр. 22 липня о 19:30 відбудеться лекція «Козацький синдром і нова національна утопія» від дослідника та перекладача Станіслава Мензелевського, а о 20:30 – показ фільму  «Вперед, за скарбами гетьмана!» режисера Вадима Кастеллі. З подальшою програмою «Перехідного синдрому...» можна ознайомитися тут. Проект реалізовано в рамках виставки «На межі. Українське мистецтво 1985-2004».

 

 

 

«Міста майбутнього: сила урбаністичного бачення» – ще один проект в рамках резиденції «Architecture Ukraine», який розпочнеться 23 липня. Закордонні куратори пропонують глядачам репрезентацію бачення міст майбутнього протягом останніх десяти років. Виставка триватима до 30 серпня у фонді ІЗОЛЯЦІЯ (вул. Набережно-Лугова, 8).

 


 


Робочий тиждень завершиться «Українським космосом». Саме так називається нова виставка вітчизняних митців, відкриття якої відбудеться 24 липня о 19:00. Проект присвячено «образам українського майбутнього, наявним у теперішньому». Також в його рамках покажуть п’єсу «Не для преси». «Український космос» організовує Центр науки та мистецтв «DIYA», що розташувався на території Кіностудії ім. О. Довженка (м. Київ; проспект Перемоги, 44).