Культурний маршрут (21-27.09)

Найголовнішою культурною подією тижня повинно стати відкриття цьогорічного форуму «ART-KYIV Contemporary» у Мистецькому Арсеналі. Крім того ART UKRAINE радить подивитися на роботи видатного українського художника-сімдесятника в Музеї російського мистецтва, пройти «Слідами пам’яті», а киянам не прогавити виставку з Одеської бієнале.

 

Bondero та Berezhko. «New day New life» (2015, полотно, олія). З проекту «Битва за щастя»

 

22 вересня в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) розпочинається грандіозна подія – Х Форум художніх проектів ART-KYIV Contemporary. «DIALOGIA. Українське мистецтво в часи без назви» – один із найголовніших його проектів, що покаже творчість сучасних вітчизняних художників, якій куратори «не наважуються дати назву». У спецпроекті «Музейне зібрання...» Олександр Соловйов та Ігор Абрамович зібрали найкращі роботи 70 митців із колекцій 40 українських колекціонерів. А на «Дискусійній платформі» можна буде зустрітися із сучасними українськими митцями та кураторами форуму. Цьогорічний ART-KYIV Contemporary триватиме до 10 жовтня.

 


 

Цього ж дня, 22 вересня, виставка «Приховані світи» вирушить до галереї «Маргінеси» (м. Івано-Франківськ; вул. Пилипа Орлика, 4). Вона відбудеться з нагоди 10-річчя фестивалю «Шешори», з якого розпочинався мистецький проект «АртПоле». Нагадаємо, що навесні «Приховані світи» показали у Харкові.

 

Ілюстрація до проекту

 

У Музеї російського мистецтва (м. Київ; вул. Терещенківська, 9) 23 вересня розпочинається виставка «Досвід споглядання». У ній можна побачити 60 робіт Владислава Мамсикова – одного з найбільш помітних художників-сімдесятників в українському мистецтві. На картини Мамсикова можна подивитися до 7 жовтня.

 

Владислав Мамсиков. «Гром» (2008)

 

«Ім'я мого страху» – новий персональний проект Дмитра Молдованова, який відкривається 23 вересня о 19:00 в київській Я Галерея. На серію художника надихнули останні події в Україні, які змусили його пригадати власні страхи. Останній день виставки – 19 жовтня.

 

Дмитро Молдованов. «Війна зі Сходу» (2014, полотно, олія)

 

У четвер, 24 вересня, арт-центр «Dymchuk Gallery» (м. Київ; вул. Ярославська, 21) відкриває осінній виставковий сезон виставкою «Битва за щастя». Це «сюрреалістичний нео-поп» художників Bondero і Berezhko, що демонструє картину уявного майбутнього. Нагадаємо, що проект вже показували в галереї «NT-Art» у рамках цьогорічної Одеської бієнале.

 

Bondero та Berezhko. «Зелений чоловічок» (2015, полотно, олія)

 

Так само 24 вересня стартує проект «Слідами пам’яті». В ньому художники Анна Звягінцева, Тарас Ковач і Саша Курмаз покажуть місто як простір колективних спогадів. Відкриття виставки – о 18:00 у Port Creative Hub (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10а).

 

Тарас Ковач. «Шум» (2013, фрагмент експозиції)

 


«Той, хто проявляє та руйнує стіни» – виставка українського художника Миколи Перемишлєва, яка стартує в Центрі сучасного мистецтва «М17» (м. Київ; вул. Антоновича/Горького, 102-104). На відкритті 25 вересня відбудеться презентація каталогу робіт Перемишлєва від мистецтвознавця Олесі Авраменко. Експозиція продовжуватиметься до 4 жовтня.