Дмитро Молдованов назве ім’я свого страху

23 вересня о 19:00 в арт-центрі Я Галерея (м. Київ; вул. Хорива, 49б) розпочинається нова виставка художника Дмитра Молдованова – «Ім’я мого страху». Після подій осені 2014 року в Україні митець взявся візуалізовувати особисті страхи, пропускаючи їх через художні інтерпретації війни Гойї та Пікассо.

 

Дмитро Молдованов. «Війна зі Сходу» (2014, полотно, олія)

 

«…Полотно за полотном, Молдованов оповідає про страхи, нейтралізуючи їх зображеннями двобоїв між звіриним та людським началами. Крім цього, живопис допомагає художнику працювати з особистими травмами – на очах глядача відбувається спроба позбутись їх. Тобто мистецтво починає діяти терапевтично», – розповідає про творчість Дмитра Молдованова мистецтвознавець Катерина Носко. «Що таке звір? Що таке людина? Нехай зараз це будуть якісь начала. Звір – це страх. Один мудрець говорив: “Дай ім'я своєму страху – і він втратить над тобою владу”. Тож я даю йому ім'я. Називаю його. Саме воно й названо на цих картинах. Людина бореться. Гине від кігтів, зубів, свого ж страху або – торжествує над ним», – так власні роботи характеризує сам автор.

 

Дмитро Молдованов. «Напад лева» (2014, полотно, олія)

 

Дмитро Молдованов, «Обійми звіря» (2014, полотно, олія)

 

Дмитро Молдованов народився у місті Миколаїв у 1967 році. У 1988 році навчався в училищі ім. Грекова в Одесі. З 1991 року – учасник виставок в Україні і за кордоном. На певному етапі творчості художник відмовився від професійної освіти, відверто називаючи себе в публічних виданнях «напівсамоуком». Із 2011 року митець бере участь в проектах Я Галерея в Києві та Дніпропетровську.

 

Виставку «Ім’я мого страху» можна відвідати до 19 жовтня.