Культурний маршрут (21-27.12)
Передноворічний Культурний Маршрут буде не на жарт тривалим і насиченим. Новий проект Жанни Кадирової, барокова кераміка, найкраще із вітчизняного предметного дизайну, художники-велосипедисти та арт-торги в Одесі...І це ще далеко не все!
Робота з проекту «Барокова вечеря»
«Гуманістичні ідеї, фешн і дух декадансу, сер. XX ст.» – тема нової лекції від культурного фотографічного центру PhotoCult, яка відбудеться 21 грудня. Її прочитають Вікторія Мироненко та Лук’ян Галкін.
21 грудня Олексій Кондаков презентує серію «Повсякденне життя богів» у Port Сreative Hub (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10А). У ній художник перетворює урбаністичний ландшафт на фон буденного життя богів та інших героїв грецьких міфів. Відвідати виставку можна буде до 30 грудня.
22 грудня о 18:30 фотограф і куратор Катерина Радченко проведе презентацію «Мистецтво в часи кризи. Україно-грузинська співпраця та досвід». Вона відбудеться в рамках виставки грузинського мистецтва «Кордони, що повзуть», яка триває у фонді ІЗОЛЯЦІЯ за адресою: м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8.
Цього ж дня, 22 грудня, о 20:00 розпочнеться нова виставка з проекту Inspired Barbara, участь у якій візьмуть художниця Ніна Мурашкіна, графік Сергій Западня та відео-художник Юрій Єфанов. Експозиція приурочена до концерту «Вривайся за культуру!», покликаному підтримати проект «Громадське Культура».
Робота Сергія Западні
«Відкриті банки» – ще одна виставка, що стратує 22 грудня о 17:00 в арт-просторі «Чайна фабрика» (м. Одеса; вул. Карантинна, 21/1). У ній художники Деніал Чумі (Швейцарія) та Ерін Меллон (США) продемонструють дослідження художньої практики, яке вони зробили під час подорожей на велосипедах. Подія триватиме до 31 грудня.
У середу, 23 грудня, в київському арт-центрі Я Галерея (вул. Хорива, 49Б) відкриється виставка «Барокова вечеря». У проекті художниця Олена Бланк покаже керамічні скульптури, які втілюють поняття «чистої естетики». Він триватиме до 6 лютого.
Олексій Малих презентує виставку «Відкрите повітря» 23 грудня в арт-просторі Sky Art Foundation (м. Київ; вул. Стрілецька, 7/6). До неї увійшли близько 30 найкращих робіт живописця і члена Національної спілки художників України, які публіка побачить вперше. Подивитися на них можна буде до 20 січня.
Олексій Малих. «Поле» (2014)
Так само 23 грудня в Музеї історії моди (м. Київ; вул. Хмельницького, 7) відкриється виставка «Різдвяна казка». Вона розповість про традицію святкування Нового року в XIX столітті та тогочасний святковий одяг, який носили киянки. Всі експонати представлено з колекції музею.
Ілюстрація до проекту
Ще одна виставка, яка розпочнеться 23 грудня – проект «Твоє/Моє» Жанни Кадирової. До нього увійшли твори, присвячені кримським «стінам і парканам», а також найновіші роботи Кадирової про «підглядання у вікна». Подія триватиме до 29 січня в Малій галереї Мистецького Арсеналу за адресою: м. Київ; вул. Лаврська, 10.
Також 23 грудня о 16:00 в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ; бульвар Шевченка, 2) відкривається виставка «Різдвяна веселка». На ній покажуть твори вихованців Київської дитячої академії мистецтв. Проект триватиме до 17 січня.
Ілюстрація до проекту
«ПредмеТи» – виставка предметного дизайну, що відкриється 24 грудня о 19:00 у Vozdvizhenka Arts House (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32). Учасники: Сергій Махно, Валерій Кузнецов, Юрій Цегла, Настася Амаї, Йова Ягер, Glassgarden, Хочу Раю, Марина Черкашина, Fabrique de FORMe та інші.
24 грудня у Галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 35) відкриється виставка «Мімікрія». На ній представлять роботи студентів I-IV курсів кафедри монументального живопису, що були створені поза навчальним процесом.
26 грудня в Харківському художньому музеї (вул. Раднарковіська, 9) розпочинається проект «Поза ідеологією...». В ньому покажуть радянське мистецтво з колекції Тетяни та Бориса Гриньових. Останній день виставки – 20 січня.
Юрій Щербатенко. «Сутичка» (1968, полотно, олія)
Нарешті, на вихідних, 26 та 27 грудня, в Одесі відбудуться арт-торги «ODESSA ART COURT». На проекті будуть представлені твори у жанрах живопису, скульптури, графіки та фотографії.
Альбина Ялоза. «Вознесение» (2014, фрагмент холста, смешанная техника)