Я Галерея запрошує на «Барокову вечерю»

Олена Бланк представляє виставку «Барокова вечеря» у арт-центрі Я Галерея (м. Київ; вул. Хорива, 49Б). У проекті художниця покаже керамічні скульптури гарбузів, які втілюють поняття «чистої естетики».

 

Робота Олени Бланк у Мистецькому Арсеналі (2015, кераміка, шамот, емаль)

 

«На полі мистецтва гарбузи і патисони тяжіють до того, аби бути символами, бути “значущими” та “прочитаними”, як врожай натюрмортів, що стає врожаєм усього людського сподівання, бажання і неминучості […] За гарбузами можна сховати дуже багато – від пастки для мавп і клітки для птахів до пишності форм первісних Венер – богинь родючості, у той час, коли форма мистецького твору самостійно потрапляє у поле зору, як розкладені на прилавку осінні гарбузи – “привабливі та м’ясисті”», – розповідає про нову виставку Бланк мистецтвознавець Борис Філоненко.

 

 

Олена Бланк народилася 1963 року в Бірську (Башкирія). Персональна виставка художниці «Краса красива» в 2007 році стала першою експозицією арт-центру Я Галерея в Києві. Надалі Бланк виставлялася в Я Галерея у Києві та Дніпропетровську, на форумі ART-KYIV Contemporary та арт-ярмарку ARTVILNIUS (Литва). У творах художниця звертається переважно до теми краси, виражаючи її через кераміку. Нині живе та працює в Києві.