Культурний маршрут (23-29 березня)

Львів, Запоріжжя, Луганськ...Цей Культурний маршрут об’єднає абсолютно різні регіони України. Більшість його стежок зійдуться на всеукраїнській виставці абстрактного живопису в Києві. Cтоличні кіномани протягом тижня зможуть відвідати покази документальних фільмів про творчість.

 

 

Від учора, 22 березня, і до кінця тижня, – 29 березня, – фестиваль Docudays Ua та PinchukArtCentre проводять спільну програму, присвячену взаємозв’язку документалістики та творчості. Проект DOCU/АРТ включає в себе три кінострічки та чотири дискусії, які зосереджуються на тому, як художня інтерпретація на прикладі документального кіно змінює відчуття реальності. Всі заходи програми триватимуть в PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, Блок “А”) та в кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).

 

 

В середу, 25 березня, о 17:00 розпочне роботу галерея Львівської національної академії мистецтв. З цієї нагоди в галереї стартує виставка «Початок». Вона покаже найкращі твори студентів ЛНАМ у сферах живопису, скульптури, кераміки, скла, металу, текстилю, графіки, дизайну інтер’єрів та одягу тощо. «Початок» триватиме до 19 квітня.

 

 

Також 25 березня, о 19:00, в арт-просторі Closer (м. Київ; вул. Нижньоюрківська, 31) відбудеться відкриття спільної виставки Руслана та Емми Тремби. В проекті «ДАРАБ» ужгородські художники переосмислюють поняття власності землі. Експозиція триватиме до 12 квітня.

 

 

26 березня о 18:00 відкривається нова виставка в Малій галереї Мистецького Арсеналу (м. Київ; вул. Лаврська, 10). До проекту «Трудна земля» увійшли твори союзу «Суповий набір» та арт-кластеру «R+N+D», які їхні учасники створили після візиту на один із працюючих териконів у місті Краснодон (Луганська область). На «Трудну землю» можна подивитися до 12 квітня.

 

 

«Абстрактний живопис України» – виставка, що розпочинається 27 березня о 16:00 в Центральному будинку художника (м. Київ; вул. Артема, 1-5). В неї увійшло 200 живописних творів 120 авторів з усіх регіонів України від абстрактного експресіонізму до супрематизму. Вона триватиму до 26 квітня. Вхід – безкоштовний.

 

 

В суботу, 28 березня, об 11:00 в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ; бульвар Тараса Шевченка, 12) розпочинається тримісячний цикл концертів-лекцій для дітей і дорослих «Я осилю Баха». Київський музикант Євген Громов дасть можливість не лише послухати класичну музику, а й пояснить її звучання. Захід відбудеться за підтримки організації «Культурний проект».

 

 

Жителі та гості Запоріжжя мають можливість потрапити на виставку «Передчуття». У неї увійшли картини та фотознімки місцевих митців, які є мистецькою рефлексією на Революцію Гідності. Експозиція триває в Запорізькому обласному музеї художнього мистецтва до 25 березня.

 

 

«Я вийшов з кімнати...» – виставка вуличної фотографії Давида Григоряна, що розпочнеться 29 березня і триватиме до 16 квітня в Музеї сучасного мистецтва Одеси (вул. Белінського, 5). Відкриття – в перший день о 17:00.

 

 

В цей час у харківському Ермилов Центр (Площа Свободи, 4) добігає до завершення проект «Терралогія». Це виставка робіт Олега Дроздова, які зроблені з природних компонентів та хімічних реактивів та змінюють зовнішній вигляд в процесі виставки. Таким чином Дроздов проголошує владу часу над матерією. Експонування «Терралогії» завершується 27 березня.