Культурний маршрут (29 вересня - 5 жовтня)

Щотижня ART UKRAINE складає Культурний маршрут — матеріал, присвячений культурним подіям, які мають відбутися у найближчі дні або тільки-но розпочалися. Цього тижня ви матимете можливість відвідати цікаві освітні лекції, сходити на виставки фотографії та живопису і подивитися медіа-перформенс. А на вихідних у Дніпропетровську усі бажаючі зможу більше дізнатися про аудіовізуальне мистецтво, в рамках фестивалю «Конструкція».

 

У вівторок, 30 вересня, о 19:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться медіа-перформанс «Glitch Stream / Take 1» Антона Лапова та Юлії Бугаєвої. Аудіовізуальна імпровізація за допомоги довільної маніпуляції медіа-потоками, що передаються між двома віддаленими географічними пунктами (Київ-Варшава), та інтерактивної дистанційної інтерпритативної комунікації.

 

Українські медіа-артисти Антон Лапов та Юля Бугаєва розпочали співпрацю в рамках арт-кластера R+N+D навесні цього року. За цей час вони зробили декілька аудіовізуальних перформансів, приймали активну участь у організації концертів експериментальної музики, виставок та вебкастів, ініціювали процес створення LvivMediaArtLab.

 

Робота Юлі Бугаєвої

 

У середу, 1 жовтня, з 19:30 до 20:30 в Малій галереї Мистецького Арсеналу Яніна Пруденко прочитає лекцію в рамках Школи візуальних комунікацій. Темою лекції стане медіамистецтво, його історія, становлення та розвиток напрямку. 

 

Яніна Пруденко — культуролог, доцент Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, куратор Відкритого архіву українського медіамистецтва, автор публікацій з історії та теорії українського та світового медіамистецтва і дізайна.

 

 

Того ж дня (1 жовтня) о 19:00 в просторі Closer (Київ, вул. Нижньоюрківська, 31) пройде перша лекція в рамках лекторію про мистецтво ОБРАЗ, яку прочитає Микита Кадан. Лекція триватиме 1,5-2 години і міститиме візуальні матеріали. Тема — творчість Амброджо Лоренцетті «Алегорії доброго і поганого правління». Розповідь буде авторською та ангажованою власною практикою художника.


Для того щоб краще розбиратися в сучасному мистецтві, навчитися його сприймати, відчувати, розрізняти шари, простежувати спадкоємність організатори попросили художників розповісти про їхніх улюблених митців. Часові рамки від Проторенесансу до абстрактного експресіонізму. У слухачів буде можливість розібратися, як пережитий досвід художників, яких ми зараз вважаємо класичними, проявляється в проектах сучасних авторів. А також подумати, які теми залишилися актуальними, а які поняття застаріли. Що з'явилося «завдяки», а що «всупереч».

 

 

У червер, 2 жовтня, о 20 годині у галереї «Бункермуз» розпочнеться репрезентація фотопроекту львівянки Маргарити Поляковської «Шизофренічний шлях претендента». Під час репрезентації проекту покажуть 44 світлини, можна буде поспілкуватися з авторкою про шизофренічний шлях і з’ясувати роль претендента.

 

«Занурившись на два дні в її архіви, ледь не зрозумів: це одна з найсильніших фотографій, яку я бачив за життя. А вона нікому її не показувала 15 років. І правильно. Абсолютна фотографія. І тільки згодом вона сказала, в чому секрет»,  куратор Олександр Сушинський.

 

 

У суботу, 4 жовтня, у Дніпропетровську розпочнеться фестиваль «Конструкція», який проходитиме під гаслом «Аудіовізуальне мистецтво та нові медіа в міському просторі». Проект звертається до фізичного та уявного образу міста Дніпропетровська, відкриває новий погляд на його особливості та підвищує ступінь уваги до спільного: простору, відповідальності, майбутнього.

 

Протягом фестивального тижня майданчиком для подій виступатимуть знакові місця та громадський простір Дніпропетровська. Таким чином можливо привернути увагу до визначних та забутих об’єктів міста, які формують його історичний та сучасний образ, відновити їх роль у свідомості та по-новому поглянути на їх значення. Фестиваль супроводжуватимуть дискусії, презентації та воркшопи з українськими та закордонними фахівцями у сфері медіа-арту, нових технологій в мистецтві та креативної урбаністики. 

 

 

4 жовтня о 15:00 у Івано-Франківську в Центрі сучасного мистецтва Олександр Сушинський прочитає лекцію на тему «Сучасний арт-процес та мистецтво майбутнього».

 

Також нагадуємо, що у Національному художньому музеї України (Київ, вул. М. Грушевського, 6) відкрилась виставка PARADISO PERDUTO Павла МАКОВА.

 

Харківські ландшафти дають Павлу Макову безкінечний матеріал для роздумів: досліджені й розібрані ним до найдрібніших деталей, вони продовжують відкривати художнику щось, приховане раніше. Широка географія спостережень не заважає майстру повертатись до основного ландшафту, де на нього очікує наступне відкриття. «Paradiso Perduto» виникає в період прочитання праці німецько-американського філософа Ханса-Ульріха Гумбрехта «Після 1945. Латентність як початок присутності», в якій, окрім всякого іншого, Маков віднаходить поняття «ємності» («контейнера»). Художник і раніше звертався до цього образу («Вежа. Мрія», 2010–12; «Українська абетка», 2011), але тепер через «контейнер» починає виявляти себе особлива екзистенційна ситуація сучасного світу — латентність.

 

 

Виставка «ДОСВІД ЄДНАННЯ — Майдан 2013-2014», яка також відкрилась для глядачів на минулому тижні, експонується у виставковій залі Програми імені Фулбрайта (Київ, Еспланадна, 20, кімн. 904).


Мистецтво, яке створювалось до, під час, та після подій української революції передає передчуття та настрої великих змін, а також спонукає відчути подих Майдану знову і знову, як відчували його люди, які відкинули страх заради спільної мети.